uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Kahramanmaraş - Edremit Uçak Bileti


Edremit Ucuz Uçak Bileti

Yaz tatilleri için hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin en fazla tercih ettiği bölgelerden olan Balıkesir Edremit doğal güzellikleri, temiz denizi ve tarihi kültürel kalıntıları ile son derece önemli bir tatil bölgesi olmaktadır. Havayolu ulaşımı ile en kısa süreden ve en avantajlı yollar ile gidilecek olan Edremit harika bir tatilin geçirilmesi için tüm güzellikleri ile kapılarını ardına kadar açacaktır. Balıkesir Edremit Koca Seyit havalimanına Türkiye’nin hemen yer yerinden uçak seferleri düzenlenmektedir.

En uygun fiyatlı Edremit uçak biletini ise sadece internet üzerinden bilet satışı yapan sitelerde bulabileceksiniz. İşletme masraflarının ve bilet masraflarının olmamasından dolayı internet üzerinden satışı yapılan uçak biletleri daha ucuz olmaktadır. Dakikalar içinde alım gerçekleştireceğini ucuz uçak biletleri üç adımda alınmaktadır. Öncelikle tüm havayolu şirketlerinin en ucuz Edremit uçak biletleri aranmaktadır.

Edremit ucuz Uçak Bileti Sorgula

Bilet sorgulama sistemine gireceğiniz bilet bilgileri sayesinde istediğiniz kriterlere uygun uçak biletleri anında bulunacaktır. Bilet saat ve tarihi ile hareket noktasını, biletin gidiş dönül mü olacağını gibi bilgileri sisteme doğru bir şekilde girdikten son tüm uçak biletleri hizmet kalitelerine göre sınıflanmaktadır. Uçak biletlerindeki bu fiyat farkı uçağın kalkış saatinden ve uçak içi hizmetlerden kaynaklanmaktadır. Ayrıca uçağın kalkış noktası da bilet fiyatlarını etkilemektedir.

Ucuz Edremit uçak bileti bulunduktan sonra ise bilet alım işlemleri için diğer sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada ise güvenliğiniz için kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulamasında sisteme bildirdiğiniz cep telefonu numarasına kod gönderilecektir. Bu kod tekrardan sisteme girildiğinde kimlik doğrulaması yapılacak ve 3D Secure güvenlik alt yapısına geçilecektir.

Edremit Ucuz Uçak Bileti Al

3D Secure güvenlik alt yapısında hesap bilgileri ve kredi kartı bilgileri görülmeden ucuz uçak bileti alımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Biletleri anında alabileceğiniz gibi rezerve de ettirebilirsiniz. Rezerve ettirdiğiniz biletleri ise uçuş saatinden en 48 saat önce almış olmanız gerekmektedir. Bilet alım ve rezervasyon işlemlerinin dışında bu sistemde kampanyalı Edremit uçak biletleri ve promosyonlu Edremit uçak biletlerini de bulabilirsiniz. Sembolik rakamlara satışa çıkartılan bu biletler seyahat masraflarınızı en düşük rakamlara getirmektedir.

En güvenli yollar ile en kolay şekilde ve en ucuz şekilde alacağınız Edremit uçak biletlerinden sonra şehrin gezilecek yerlerini, en iyi tatil bölgelerini ve gece eğlence mekanları için bir liste hazırlayabilirsiniz.

Edremit’te Gezilecek Yerler

Edremit Körfez; Turizmin önde gelen bölgelerinden olan Edremit Körfezi, milattan önce 50.000 yılında ilk kez yerleşim bölgesi olarak kullanılmıştır. Yaklaşıl olarak 14 milyon zeytin ağacının bulunduğu bölgede Baba Burnu, Kadırga koyu gibi yer şekiller bulunmaktadır.

Kaz Dağları; Çanakkale ve Balıkesir sınırları içerisinde yer alan Kaz Dağları bol enerji veren ve yüksek oranda temiz havası bulunan önemli alanlardan olmaktadır. Bitki ve hayvan türleri açısından oladukça zengin olan Kaz Dağlarında bir de milli park bulunmaktadır. Kaz dağları özellikle akciğer hastaları ve nefes darlığı çekenler için oldukça fayda sağlamaktadır.

Derman Kaplıcaları; Adından da anlaşılacağı gibi bu kaplıcalar birçok hastalığa derman olmakta ve özellikle de yerli turistler tarafından çokça tercih edilmektedir. Sodyum Sülfatlı suları ile Derman kaplıcaları özellikle kadın hastalıklarına, eklem ağrılarına ve romatizma sancılarına iyi geldiği söylenmektedir.

Şahinderesi Kanyonu; Altınoluk bölgesinde bulunan bu kanyon özellikle de doğa sporları ve doğa yürüyüşleri seven turistlerin ilgi odağı olmaktadır. oldukça zorlu bir parkuru bulunan Şahinderesi kanyonu profesyonel doğa sporcularının da uğrak yeri olmaktadır.

Zeytinli; Akçay’da bulunan bir dere ile ayrılan bu bölgede birçok farklı turistik mekan bulunmakta ve çok sayıda da kum plaj ve çakıl plaj bulunmaktadır. Zeytinli’de ayrıca geçmiş yıllarda düzenlenen Zeytinli rock festivali de vardı.

Altınoluk; Son yılların en popüler tatil mekanlarından olan altınoluk, yazın 400 bine yakın turistin akınına uğramaktadır. Birçok farklı açıdan yaz tatili yapılmasını imkanlı kılan Altınoluk otelleri, pansiyonları ve günlük ev kiralamaları ile oldukça harika tatillerin yapılmasını sağlamaktadır.

Edremit’in en önemli tatil bölgelerinden biri de Akçay olmaktadır. Özellikle de değişik özellikli plajları ve son derece elverişli konaklama alanları ile Akçay su cenneti olarak bilinmektedir.

Sutüven Şelalesi; Çağlamak anlamına gelen tüven kelimesi ile isimlendirilen bu çağlayan Sarı Kız yaylasında bulunan oldukça farklı bir mesire yeridir.

Hasan Boğuldu Göleti; Oldukça farklı bir güzelliği bulunan Hasan boğuldu göleti rivayete göre kavuşamayan aşıkların mezarıdır. Ova köylülerinden olan Hasan ile Dağ Köylülerinden olan Emine’nin aşkının anlatıldığı rivayette Hasanın damat olabilmesi için bir çuval tuzu ovadan dağ köyüne taşıması gerekir. Sırtındaki çuvalın ağırlığına dayanamayan Hasan gölette boğulur. Emine de kendini bir ağaca asar. Hasan’ın boğulduğu bu gölet de o günden sonda Hasan boğuldu göleti olarak adlandırılmaktadır.

Sarıkızın Türbesi; Yine efsanelere konu olan bu bölge bir babanın ve kızının efsanesini anlatmaktadır. Köylülerin iftirası üzerine dağın başına kızına bir kale yaptıran baba kızının evliyalara karışması üzerine bu yaptığından dolayı çok pişman olur. Her ağustos ayında Sarıkız türbesine çıkılır ve anmalar yapılır.

Edremit’te Ne Yenir Ne İçilir

Edremit körfezinde yüzbinlerce zeytin ağacı bulunmaktadır. Edremit’te özellikle doğal zeytin yağları ve en kaliteli zeytinleri bulmak mümkündür. Köylü kadınların tamamen doğal yollar ile yaptığı ve şişelediği organik zeytin yağları her zaman için Edremit’ten ilke alınması gereken gıda maddeleri olmaktadır.

Edremit balık ürünleri açısından da oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Edremit’te özellikle de kiremitte balık en fazla tercih edilen balıklardan olmaktadır. Oldukça lezzetli bir damak tadı sunan balık çeşitleri en taze şekillerde Edremit körfezde yenebilecektir.

Yöresel bir lezzet olan börülce yemeği oldukça lezzetli olduğu gibi aynı zamanda sağlık açısında da çok yararlı olmaktadır. Salatası ve yemeği yapılan börülce sindirim sistemi çalıştırmakta ve bağırsakları temizlemektedir. Ayrıca kilo almayı engellemekte ve kansızlığa da iyi gelmektedir.

Mafiş, Balıkesir yöresine ait olan bu şerbetli tatlı lokma olarak da bilinmektedir.

Saçaklı mantı; fırında pişirilen ve mantı hamuru şeklinde olan hamurların üstüne tavuk eti konmakta ve bu şekilde servis edilmektedir.

Karanfilli ekmek; eski bir Balıkesir geleneği olan, bayramlarda karanfilli ekmek yapmak hala devam eden ritüellerden olmaktadır.

Balıkesir kaymaklısı; görüntü olarak ekmek kadayıfına benzeyen Balıkesir Kaymaklısı ince yufkalardan ve doğal kaymaktan yapılmaktadır.

Höşmerim tatlısı; Balıkesir yöresine ait olan höşmerim tatlısı aslında bir peynir tatlısıdır. Balıkesir bölgesine özgü olan bir peynir türünden yapılan höşmerim oldukça lezzetli ve hafif bir tatlı olmaktadır.

Edremit’e Uçakla Gitmek

Yaz aylarında en güzel tatilleri geçirmek için seçilecek olan Edremit bölgesi gerek mutfağı, gerek tarihi ve kültürel yapıları gereksek yaz turizmi için uygun olan sahilleri ve temiz denizi ile oldukça kaliteli bir yaz tatili sunmaktadır. Tatillerinizi daha uzatıp masrafları ise en ucuza indirmek için tek yapmanız gereken Edremit ucuz uçak bileti için internet üzerinden alım gerçekleştirmenizdir. Dakikalar içinde alınacak olan Edremit ucuz uçak bileti sayesinde en uygun fiyatlı ulaşım sistemini tercih etmiş olursunuz.


Kahramanmaraş - Edremit uçak bileti

En Ucuz Kahramanmaraş Uçak Bileti Burada!

Kahramanmaraş’a gitmeye mi karar verdiniz? Eş, dost sizi özledi ve memleket hasreti burnunuzda mı tütüyor? Eğer özleminiz bitmek bilmiyorsa, aceleniz var demektir. En uygun Kahramanmaraş uçak bileti almak için hiç vakit kaybetmeden sitemiz üzerinden alacağınız, ucuz uçak bileti ile konforlu uçuşun tadını çıkaracaksınız. Hatta bilet fiyatlarımız, size o kadar ucuz gelecek ki dondurma yiyip dönmek için bile Kahramanmaraş’a gidebileceksiniz.

Akdeniz bölgesinin incisi olan, meşhur dondurması ve şifa dolu tarhanasıyla namı dünya da duyulan Kahramanmaraş, tarih ve kültür mirasları ile de şehri ziyaret edenlere birçok şey katmaktadır. Sizde uçak bileti arıyorsanız Kahramanmaraş’a gidişinizi ertelemeyin ve uçak biletinizi şimdiden ayırtın.

Eğer Kahramanmaraş’ı bilmiyorsanız, Başkonus Yaylası, Kumaşır Gölünü ve Taş Medrese mutlaka gezmeniz gereken yerler arasındadır. Doğa ve tarihin kokusu bu yerleri gezdikten sonra burnunuzun dibinden hiç gitmeyecek. Kahramanmaraş’a ayak batığınızda Kahramanmaraş Havalimanı, şehir merkezine 5km kadar mesafede bulunmaktadır.

Kahramanmaraş’ın İlkimi ve Bitki Örtüsü Nasıldır?

Kahramanmaraş, Türkiye’nin bitki örtüsünden kaynaklanan Akdeniz iklimine sahiptir. İklim sert bir şekilde geçmez, genellikle ılıman bir şekilde geçer. Yazlar sıcak ve kurak geçer, Kış ayları ise ılık ve sağanak yağış şekilde yaşanır. Kahramanmaraş’ın topraklarının büyük bölümünde tarım ürünleri yetişir, bu sebeple tarım şehri olarak da bilinir. Şehrin çeyreğinden fazlası %42’lik bir bölümü ormandan oluşur ve %27’lik kısmı tarımsal olarak bitki ve ürün yetiştirmek için kullanılır.

Kahramanmaraş ormanların da çam, meşe, kayın, ardıç gibi mobilya sektöründe kullanılan birçok ağaç yetiştirilmektedir.

Kahramanmaraş’a Ne Zaman Gidilir?

Kahramanmaraş İlkbaharın uyanışıyla güzelleşmeye başlıyor. Kış ayında uykuya dalan uğur böcekleri, İlkbaharın gelmesiyle beraber mayın-haziran aylarında uyanıp etrafa renk katıyor. Her ilkbahar da, Uludaz Dağı zirvesinde uykusundan uyanan uğur böceklerini izlemeye gelen turistler sayesinde zamanla bu olay, Uludaz Uğur Böcekleri Festivaline dönüşmüş. Bu festival nedeniyle uçak biletleri festivale 21 gün kala yükselmeye başlıyor, bu yüzden uçak biletlerinizi erken almakta fayda var.

Meşhur Kahramanmaraş Yemekleri

Türkiye de tüm illerde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta kendine özgü ve yöresel yemeklere sahiptir. Sebze ve et yemeğinden tutun, salatası ve tatlısına kadar birçok çeşit yemeği içinde barındıran Kahramanmaraş sofrası, bize unutamayacağımız lezzetleri tatma fırsatı veriyor. Akdeniz bölgesinde bulunan Kahramanmaraş şehri, bulunduğu konum bakımından oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Kahramanmaraş denildiğinde akla ilk gelen lezzetler arasında; Leğen çorbası, tirşik çorbası, Eşkilaye sulusu ve Ekşili çorba yer almaktadır. Bunun dışında dünyaca bilinmiş lezzetleri arasında meşhur dondurması ve tarhana çorbası yer alır.

Meşhur Maraş Dondurması

Maraş’ta keçiler Maraş dondurmasına has tadı verecek olan keven otlarıyla beslenir, daha sonra sütleri sağılarak meşhur dondurması yapılır.

Maraş Tarhanası

Taze buğday dövüldükten sonra içine yağlı yoğurt ve dağ kekiği katılarak hazırlanır, ayrıca bu tarhana ile özel Maraş cipsleri de hazırlanıyor.

Kahramanmaraş’ın bu iki meşhur lezzetleri dışında; Tirşik, Çökelek böreği, Çullama ve yağlı köfte gibi Kahramanmaraş’a özgü yemeklerde yenilmesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Sahip olduğu kaplıcalar sayesinde sağlık turizmi oldukça gelişmiştir. Ayrıca; Başkonuk yaylası, Savruk Mağarası, Germanicia Antik Kenti ve Süleymanlı Köprüleri gezilecek en önemli yerler arasındadır.

Alışveriş Önerileri

Kahramanmaraş gezisi sırasında mutlaka almanız gereken birkaç alışveriş tavsiyesi; Maraş tarhanası, ceviz mutlaka alınmalıdır eğer sağlıklı beslenmeye önem veren biriyseniz cevizin fiyatının düşük olması ve tamamen doğal olmasını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca dövme bakırdan yapılmış olan aşure kazanı da alabilir eşinize, annenize hediye edebilirsiniz. Eğer küçük şeylerle mutlu olan arkadaşlarınızı düşünüyorsanız ceviz ağacından oyma tekniği ile yapılmış küçük sandıklarda arkadaşlarınızı sevindirecektir.

Kahramanmaraş Havalimanı ve Ulaşım

1996’da açılmış olan Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine sadece 5 km uzaklıktadır.

Otobüs İle Ulaşım

Kahramanmaraş belediyesi insanlarına en iyi hizmeti vermek adına, uçak seferlerine uygun belediye otobüs seferleri belirlemiştir. Bu sayede havalimanına toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından indiğinizde, Şehir merkezine 5km uzaklıkta kalacağınız için, rahat etmeniz bakımından taksi, konforlu ve en mantıklı ulaşım tercihi olacaktır.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: