uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Kahramanmaraş - Mersin Uçak Bileti


Mersin Ucuz Uçak Bileti Al

Akdeniz kıyısı boyunca uzanan ve iklimi ile en elverişli şehirlerden olan Mersin aynı zamanda doğal ve tarihi güzellikleri ile de yıl boyunca turist çekmektedir. Mersin yaz ayları boyunca Türkiye’nin en sıcak şehirleri arasında yer almaktadır. 1.670.00 bin nüfuslu şehirde yaz mevsiminde öğle sıcağında dışarı çıkmak oldukça tehlikeli bir durum oluşturmaktadır. Kışların oldukça ılıman geçtiği ve kar yağışının çok nadir olduğu Mersin’e en avantajlı ulaşım sistemini ise havayolları sunmaktadır.

Birçok farklı kültürü içerisinde bulunduran Mersin’de özellikle de Eshab – ı Kehf mağarası ile cennet ve cehennem obrukları şehrin turistik mekanlarını oluşturmaktadır. Ayrıca Anamur müzesi, Mustafa Erim Kent Müzesi ve Nusret Mayın gemisi gibi birçok farklı mekanlar Mersin’de kesinlikle gezilip görülmesi gereken noktaları oluşturmaktadır.

Mersin’e en avantajlı şekilde ulaşım sağlayacak olan havayolları için internet üzerinden bilet alımları gerçekleştirmek uçak biletlerinin daha uygun fiyatlı olmasını sağlayacaktır. En güvenli şekilde internet sitesi üzerinden üç adımda Mersin ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Mersin için ucuz uçak bileti alımlarında öncelikle bilet sorgulaması yapmanız gerekir. Bilet sorgulama işlemlerinde hareket noktasını, bilet saatini ve tarihini yazmanız gerekmektedir. Bu bilgiler sisteme girildikten sonra Mersin ucuz uçak bileti sorgula sekmesi tıklanmalıdır.

Mersin Ucuz Uçak Bileti Sorgula

Sorgulama yapılarak tüm kalitelerde ve tüm hizmetlerden Mersi en uygun fiyatlı uçak biletleri bulunabilecektir. Bulunan bu biletler için satın alma işlemleri ve rezerve işlemleri yapılabilmektedir. Sorgulanan biletlerin alınması için öncelikle kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Kimlik doğrulamasında sisteme girilecek olan telefon numarasına doğrulama kodu gönderilecektir. Mesaj yoluyla gönderilen doğrulama kodları tekrardan sisteme girildiğinde kimlik doğrulaması yapılmış ve bilet alım işlemlerine geçilmiş olunacaktır.

Bilet alım işlemleri 3D Secure güvenlik sistemi alt yapısında gerçekleşmektedir. Mersin ucuz uçak biletleri kredi karı ödemeleri ile veya banka havalesi EFT ile yapılabilmektedir. Bu ödemelerde hesap bileğileri görünmez ve hiçbir şekilde bir güvenlik zafiyeti oluşmaz.

3D Secure Güvenlik Alt Yapısı İle Satış Yapan Bilet Siteleri

Mersin ucuz uçak bileti alım işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda biletlerin tüm check in işlemlerini de yapabilirsiniz. Mersin ucuz uçak bileti alımlarından sonra biletleriniz kısa mesaj olarak veya mail yoluyla gönderilecektir. Bu belgeler uçak bileti niteliğinde olup içerisinde tüm bilgiler yer almaktadır. Aynı zamanda uçak biletleri akıllı telefon uygulaması olarak da gönderilmektedir. E – biletlerde çıktı almanıza gerek yoktur. Bilet alımlarından sonra biletlerinizi anında çekin yaptırabilirsiniz ve havaalanlarında saatlerce işlem yapmak zorunda kalmazsınız.

En avantajlı şekilde Mersin ucuz uçak biletleri alındıktan sonra ise Mersin hakkında bilgi toplanabilir ve bu bilgiler ile şehir turu daha rahat bir şekilde gerçekleşir. Mersin medeniyet ve kültür tarihi açısından oldukça geniş bir tarihe sahiptir. Bu yüzden de planlı bir gezi planı çıkarılmalıdır. Aksi takdirde şehrin tamamının gezilmesi imkansız olacaktır.

Mersin’de Kesinlikle Gezilmesi Gereken Tarihi Mekanlar

Cennet Cehennem Mağaraları; Narlıkuyu – Silifke yolu üzerinde bulunan bu karstik çökükler birbirilerine oldukça yakın mesafededir. Cennet mağarasının önünde asırlardır bozulmadan duran Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır. Kesme taştan yapılan bu kilise Hristiyanlık için oldukça önemli olan kiliseler arasında bulunmaktadır. Cennet mağarasının en derinlerine kadar inmek mümkündür. Cennet mağarasına bu kadar kolay şekilde inilebilirken cehennem mağarasına en sığ yerine kadar bile zor inilmektedir. Cehennem mağarasında Zeus’un yedi başlı ejderhayı tutsak ettiğine inanılmaktadır.

Astım Dilek Mağarası; 150 metreden fazla uzun olan sarkıt ve dikitlerin oluşturduğu bu mağaranın astım hastalarına şifa verdiğine inanılmaktadır. Yıl içinde yüz binlerce turistin akınına uğrayan Astım Dilek mağarası aynı zamanda tutulan tüm iyi niyetli dilekleri de kabul ettiği söylenegelmektedir.

Anamur Kalesi; Roma döneminden kalan birçok eserin sergilendiği bu tarihi kale aynı zamanda milattan önce kurulmuş olan Anemurium kent kalıntılarının da sergilendiği alan olmaktadır.

Eshab – ı Kehf Mağarası; Tüm dinler için ortak olan bu mağara yedi uyuyanların mağarasıdır. Her dinde anlatılan bu rivayete göre krallarının zulmünden kaçan 7 kişi bu mağaraya saklanır ve bir gece bu mağara da kalırlar. Fakat onlar için bir gece gibi geçen bu zamanda çağlar atlanmış ve yeni bir yüzyıl başlamıştır.

Mersin Mutfağı

Mersin mutfağı da doğu illeri gibi et üzerine kuruludur. Aslında bir Akdeniz kendi olan Mersin Adana ile yarışacak seviyede kebap tüketmektedir. Mersin kebabı oldukça farklı lezzeti ve farklı pişirilme özelliği ile kesinlikle tadılması gereken lezzetler arasında olmaktadır.

Mersin mutfağı denilince tabi ki akla ilk olarak tantuni gelir. Türkiye’nin hemen her şehrinde yapıla tantuni Mersin’de daha farklı yapılmakta ve lezzeti daha farklı boyutlarda olmaktadır. Mersin tantunisi kuşbaşı doğranmış etlerin saçta kavrulması ve özel dürümüne sarılarak servis edilmesi ile yapılmaktadır. Tantuni yanında da limon ve turşu servis edilmektedir.

Mersin cezeryesi; Havucun rendelenmesi ile yapılan Mersin Cezeryesi yöresel bir lezzet olmaktadır. Her damak zevkine uygun olan olağanüstü tadının yanında Mersin cezeryesi tam bir enerji deposudur. Özellikle gelişim çağındaki çocukların ve sporcuların kesinlikle Mersin cezeryesi tüketmesi gerekmektedir.

Mersine özgü olan Mersin Kerebeci özellikle ramazan ayında şehirde çokça tüketilmektedir. 7 gün boyunca özelliğini koruyan ve hiçbir şekilde bozulmayan Mersin Kerebeci uzun yol içinde uygun olmaktadır. Köfte şeklinde hazırlanan ve içerisine de fıstık atılan irmikten yapılan Mersin Kerebeci Çöven sosu ile servis edilmektedir.

Mersin’de Yapmadan Dönme

  • Gülnar bölgesinde bulunan Zeybe türbesi ziyaret edilmeden kesinlikle dönülmemelidir.
  • Mersin Mut bölgesinde Mut Kalesi, Yer Köprü şelalesi ve Alahan Manastırı kesinlikle ziyaret edilmeden Mersinden dönülmemelidir.
  • Karaekşi bölgesinde alabalık yemeden, Sertavul bölgesinde saç kavurma yemeden, Silifke kebabının tadına bakmadan, hediyelik zeytin ve kayısı ile muz ve yer fıstığı almadan Mersin’den dönülmemelidir.

Mersin’den Alınacak Hediyelik Eşyalar

Mersin hediyelik eşya anlamında birçok farklı seçeneği sunar. El işi oya örneklerinden tatlı ve yöresel tatlara kadar birçok farklı nitelikte hediyelik eşya alınabilir. Şehir merkezinde bulunan çarşılarda Mersin yöresine ait olan birçok el işlemesi, oya çeşitleri ve mersin tasvirleri bulabilirsiniz. Ayrıca Mersin’de birçok farklı desende ve tasarımda el emeği halı ve kilim örnekleri de bulabilirsiniz. Yörük kültürüne ait farklı kıl halılar ve duvar süslemek için kullanılan halıları da bulabilirsiniz. Mersin aynı zamanda muzun da ana vatanı olmaktadır. Mersin dönüşlerinde insanlar yüksek miktarda muz almaktadır.

Mersin’e Havayolu ile Ulaşım

Yurt içinde Mersin yolculuğu kesinlikle uçakla yapılmalıdır. Çünkü uçak ile yapılacak olan Mersin yolculuğu hem fiyat açısından hem de zaman açısından oldukça avantaj sağlayacaktır. İnternetten kolayca alınacak olan ucuz Mersin uçak bileti sayesinde en ekonomik şekilde Mersin’ ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin havaalanı şuan için yapım aşamasındadır. Bu yüzden de Mersin ulaşımlarında Adana havaalanı kullanılmaktadır. Adana’dan Mersin’e ise toplu taşıma araçları bulunmakta, özel transfer firmaları da ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda Adana Mersin arası özel taksiler ve Havaş da hizmet vermektedir.


Kahramanmaraş - Mersin uçak bileti

En Ucuz Kahramanmaraş Uçak Bileti Burada!

Kahramanmaraş’a gitmeye mi karar verdiniz? Eş, dost sizi özledi ve memleket hasreti burnunuzda mı tütüyor? Eğer özleminiz bitmek bilmiyorsa, aceleniz var demektir. En uygun Kahramanmaraş uçak bileti almak için hiç vakit kaybetmeden sitemiz üzerinden alacağınız, ucuz uçak bileti ile konforlu uçuşun tadını çıkaracaksınız. Hatta bilet fiyatlarımız, size o kadar ucuz gelecek ki dondurma yiyip dönmek için bile Kahramanmaraş’a gidebileceksiniz.

Akdeniz bölgesinin incisi olan, meşhur dondurması ve şifa dolu tarhanasıyla namı dünya da duyulan Kahramanmaraş, tarih ve kültür mirasları ile de şehri ziyaret edenlere birçok şey katmaktadır. Sizde uçak bileti arıyorsanız Kahramanmaraş’a gidişinizi ertelemeyin ve uçak biletinizi şimdiden ayırtın.

Eğer Kahramanmaraş’ı bilmiyorsanız, Başkonus Yaylası, Kumaşır Gölünü ve Taş Medrese mutlaka gezmeniz gereken yerler arasındadır. Doğa ve tarihin kokusu bu yerleri gezdikten sonra burnunuzun dibinden hiç gitmeyecek. Kahramanmaraş’a ayak batığınızda Kahramanmaraş Havalimanı, şehir merkezine 5km kadar mesafede bulunmaktadır.

Kahramanmaraş’ın İlkimi ve Bitki Örtüsü Nasıldır?

Kahramanmaraş, Türkiye’nin bitki örtüsünden kaynaklanan Akdeniz iklimine sahiptir. İklim sert bir şekilde geçmez, genellikle ılıman bir şekilde geçer. Yazlar sıcak ve kurak geçer, Kış ayları ise ılık ve sağanak yağış şekilde yaşanır. Kahramanmaraş’ın topraklarının büyük bölümünde tarım ürünleri yetişir, bu sebeple tarım şehri olarak da bilinir. Şehrin çeyreğinden fazlası %42’lik bir bölümü ormandan oluşur ve %27’lik kısmı tarımsal olarak bitki ve ürün yetiştirmek için kullanılır.

Kahramanmaraş ormanların da çam, meşe, kayın, ardıç gibi mobilya sektöründe kullanılan birçok ağaç yetiştirilmektedir.

Kahramanmaraş’a Ne Zaman Gidilir?

Kahramanmaraş İlkbaharın uyanışıyla güzelleşmeye başlıyor. Kış ayında uykuya dalan uğur böcekleri, İlkbaharın gelmesiyle beraber mayın-haziran aylarında uyanıp etrafa renk katıyor. Her ilkbahar da, Uludaz Dağı zirvesinde uykusundan uyanan uğur böceklerini izlemeye gelen turistler sayesinde zamanla bu olay, Uludaz Uğur Böcekleri Festivaline dönüşmüş. Bu festival nedeniyle uçak biletleri festivale 21 gün kala yükselmeye başlıyor, bu yüzden uçak biletlerinizi erken almakta fayda var.

Meşhur Kahramanmaraş Yemekleri

Türkiye de tüm illerde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta kendine özgü ve yöresel yemeklere sahiptir. Sebze ve et yemeğinden tutun, salatası ve tatlısına kadar birçok çeşit yemeği içinde barındıran Kahramanmaraş sofrası, bize unutamayacağımız lezzetleri tatma fırsatı veriyor. Akdeniz bölgesinde bulunan Kahramanmaraş şehri, bulunduğu konum bakımından oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Kahramanmaraş denildiğinde akla ilk gelen lezzetler arasında; Leğen çorbası, tirşik çorbası, Eşkilaye sulusu ve Ekşili çorba yer almaktadır. Bunun dışında dünyaca bilinmiş lezzetleri arasında meşhur dondurması ve tarhana çorbası yer alır.

Meşhur Maraş Dondurması

Maraş’ta keçiler Maraş dondurmasına has tadı verecek olan keven otlarıyla beslenir, daha sonra sütleri sağılarak meşhur dondurması yapılır.

Maraş Tarhanası

Taze buğday dövüldükten sonra içine yağlı yoğurt ve dağ kekiği katılarak hazırlanır, ayrıca bu tarhana ile özel Maraş cipsleri de hazırlanıyor.

Kahramanmaraş’ın bu iki meşhur lezzetleri dışında; Tirşik, Çökelek böreği, Çullama ve yağlı köfte gibi Kahramanmaraş’a özgü yemeklerde yenilmesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Sahip olduğu kaplıcalar sayesinde sağlık turizmi oldukça gelişmiştir. Ayrıca; Başkonuk yaylası, Savruk Mağarası, Germanicia Antik Kenti ve Süleymanlı Köprüleri gezilecek en önemli yerler arasındadır.

Alışveriş Önerileri

Kahramanmaraş gezisi sırasında mutlaka almanız gereken birkaç alışveriş tavsiyesi; Maraş tarhanası, ceviz mutlaka alınmalıdır eğer sağlıklı beslenmeye önem veren biriyseniz cevizin fiyatının düşük olması ve tamamen doğal olmasını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca dövme bakırdan yapılmış olan aşure kazanı da alabilir eşinize, annenize hediye edebilirsiniz. Eğer küçük şeylerle mutlu olan arkadaşlarınızı düşünüyorsanız ceviz ağacından oyma tekniği ile yapılmış küçük sandıklarda arkadaşlarınızı sevindirecektir.

Kahramanmaraş Havalimanı ve Ulaşım

1996’da açılmış olan Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine sadece 5 km uzaklıktadır.

Otobüs İle Ulaşım

Kahramanmaraş belediyesi insanlarına en iyi hizmeti vermek adına, uçak seferlerine uygun belediye otobüs seferleri belirlemiştir. Bu sayede havalimanına toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından indiğinizde, Şehir merkezine 5km uzaklıkta kalacağınız için, rahat etmeniz bakımından taksi, konforlu ve en mantıklı ulaşım tercihi olacaktır.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: