uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Şırnak - Edremit Uçak Bileti


Edremit Ucuz Uçak Bileti

Yaz tatilleri için hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin en fazla tercih ettiği bölgelerden olan Balıkesir Edremit doğal güzellikleri, temiz denizi ve tarihi kültürel kalıntıları ile son derece önemli bir tatil bölgesi olmaktadır. Havayolu ulaşımı ile en kısa süreden ve en avantajlı yollar ile gidilecek olan Edremit harika bir tatilin geçirilmesi için tüm güzellikleri ile kapılarını ardına kadar açacaktır. Balıkesir Edremit Koca Seyit havalimanına Türkiye’nin hemen yer yerinden uçak seferleri düzenlenmektedir.

En uygun fiyatlı Edremit uçak biletini ise sadece internet üzerinden bilet satışı yapan sitelerde bulabileceksiniz. İşletme masraflarının ve bilet masraflarının olmamasından dolayı internet üzerinden satışı yapılan uçak biletleri daha ucuz olmaktadır. Dakikalar içinde alım gerçekleştireceğini ucuz uçak biletleri üç adımda alınmaktadır. Öncelikle tüm havayolu şirketlerinin en ucuz Edremit uçak biletleri aranmaktadır.

Edremit ucuz Uçak Bileti Sorgula

Bilet sorgulama sistemine gireceğiniz bilet bilgileri sayesinde istediğiniz kriterlere uygun uçak biletleri anında bulunacaktır. Bilet saat ve tarihi ile hareket noktasını, biletin gidiş dönül mü olacağını gibi bilgileri sisteme doğru bir şekilde girdikten son tüm uçak biletleri hizmet kalitelerine göre sınıflanmaktadır. Uçak biletlerindeki bu fiyat farkı uçağın kalkış saatinden ve uçak içi hizmetlerden kaynaklanmaktadır. Ayrıca uçağın kalkış noktası da bilet fiyatlarını etkilemektedir.

Ucuz Edremit uçak bileti bulunduktan sonra ise bilet alım işlemleri için diğer sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada ise güvenliğiniz için kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulamasında sisteme bildirdiğiniz cep telefonu numarasına kod gönderilecektir. Bu kod tekrardan sisteme girildiğinde kimlik doğrulaması yapılacak ve 3D Secure güvenlik alt yapısına geçilecektir.

Edremit Ucuz Uçak Bileti Al

3D Secure güvenlik alt yapısında hesap bilgileri ve kredi kartı bilgileri görülmeden ucuz uçak bileti alımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Biletleri anında alabileceğiniz gibi rezerve de ettirebilirsiniz. Rezerve ettirdiğiniz biletleri ise uçuş saatinden en 48 saat önce almış olmanız gerekmektedir. Bilet alım ve rezervasyon işlemlerinin dışında bu sistemde kampanyalı Edremit uçak biletleri ve promosyonlu Edremit uçak biletlerini de bulabilirsiniz. Sembolik rakamlara satışa çıkartılan bu biletler seyahat masraflarınızı en düşük rakamlara getirmektedir.

En güvenli yollar ile en kolay şekilde ve en ucuz şekilde alacağınız Edremit uçak biletlerinden sonra şehrin gezilecek yerlerini, en iyi tatil bölgelerini ve gece eğlence mekanları için bir liste hazırlayabilirsiniz.

Edremit’te Gezilecek Yerler

Edremit Körfez; Turizmin önde gelen bölgelerinden olan Edremit Körfezi, milattan önce 50.000 yılında ilk kez yerleşim bölgesi olarak kullanılmıştır. Yaklaşıl olarak 14 milyon zeytin ağacının bulunduğu bölgede Baba Burnu, Kadırga koyu gibi yer şekiller bulunmaktadır.

Kaz Dağları; Çanakkale ve Balıkesir sınırları içerisinde yer alan Kaz Dağları bol enerji veren ve yüksek oranda temiz havası bulunan önemli alanlardan olmaktadır. Bitki ve hayvan türleri açısından oladukça zengin olan Kaz Dağlarında bir de milli park bulunmaktadır. Kaz dağları özellikle akciğer hastaları ve nefes darlığı çekenler için oldukça fayda sağlamaktadır.

Derman Kaplıcaları; Adından da anlaşılacağı gibi bu kaplıcalar birçok hastalığa derman olmakta ve özellikle de yerli turistler tarafından çokça tercih edilmektedir. Sodyum Sülfatlı suları ile Derman kaplıcaları özellikle kadın hastalıklarına, eklem ağrılarına ve romatizma sancılarına iyi geldiği söylenmektedir.

Şahinderesi Kanyonu; Altınoluk bölgesinde bulunan bu kanyon özellikle de doğa sporları ve doğa yürüyüşleri seven turistlerin ilgi odağı olmaktadır. oldukça zorlu bir parkuru bulunan Şahinderesi kanyonu profesyonel doğa sporcularının da uğrak yeri olmaktadır.

Zeytinli; Akçay’da bulunan bir dere ile ayrılan bu bölgede birçok farklı turistik mekan bulunmakta ve çok sayıda da kum plaj ve çakıl plaj bulunmaktadır. Zeytinli’de ayrıca geçmiş yıllarda düzenlenen Zeytinli rock festivali de vardı.

Altınoluk; Son yılların en popüler tatil mekanlarından olan altınoluk, yazın 400 bine yakın turistin akınına uğramaktadır. Birçok farklı açıdan yaz tatili yapılmasını imkanlı kılan Altınoluk otelleri, pansiyonları ve günlük ev kiralamaları ile oldukça harika tatillerin yapılmasını sağlamaktadır.

Edremit’in en önemli tatil bölgelerinden biri de Akçay olmaktadır. Özellikle de değişik özellikli plajları ve son derece elverişli konaklama alanları ile Akçay su cenneti olarak bilinmektedir.

Sutüven Şelalesi; Çağlamak anlamına gelen tüven kelimesi ile isimlendirilen bu çağlayan Sarı Kız yaylasında bulunan oldukça farklı bir mesire yeridir.

Hasan Boğuldu Göleti; Oldukça farklı bir güzelliği bulunan Hasan boğuldu göleti rivayete göre kavuşamayan aşıkların mezarıdır. Ova köylülerinden olan Hasan ile Dağ Köylülerinden olan Emine’nin aşkının anlatıldığı rivayette Hasanın damat olabilmesi için bir çuval tuzu ovadan dağ köyüne taşıması gerekir. Sırtındaki çuvalın ağırlığına dayanamayan Hasan gölette boğulur. Emine de kendini bir ağaca asar. Hasan’ın boğulduğu bu gölet de o günden sonda Hasan boğuldu göleti olarak adlandırılmaktadır.

Sarıkızın Türbesi; Yine efsanelere konu olan bu bölge bir babanın ve kızının efsanesini anlatmaktadır. Köylülerin iftirası üzerine dağın başına kızına bir kale yaptıran baba kızının evliyalara karışması üzerine bu yaptığından dolayı çok pişman olur. Her ağustos ayında Sarıkız türbesine çıkılır ve anmalar yapılır.

Edremit’te Ne Yenir Ne İçilir

Edremit körfezinde yüzbinlerce zeytin ağacı bulunmaktadır. Edremit’te özellikle doğal zeytin yağları ve en kaliteli zeytinleri bulmak mümkündür. Köylü kadınların tamamen doğal yollar ile yaptığı ve şişelediği organik zeytin yağları her zaman için Edremit’ten ilke alınması gereken gıda maddeleri olmaktadır.

Edremit balık ürünleri açısından da oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Edremit’te özellikle de kiremitte balık en fazla tercih edilen balıklardan olmaktadır. Oldukça lezzetli bir damak tadı sunan balık çeşitleri en taze şekillerde Edremit körfezde yenebilecektir.

Yöresel bir lezzet olan börülce yemeği oldukça lezzetli olduğu gibi aynı zamanda sağlık açısında da çok yararlı olmaktadır. Salatası ve yemeği yapılan börülce sindirim sistemi çalıştırmakta ve bağırsakları temizlemektedir. Ayrıca kilo almayı engellemekte ve kansızlığa da iyi gelmektedir.

Mafiş, Balıkesir yöresine ait olan bu şerbetli tatlı lokma olarak da bilinmektedir.

Saçaklı mantı; fırında pişirilen ve mantı hamuru şeklinde olan hamurların üstüne tavuk eti konmakta ve bu şekilde servis edilmektedir.

Karanfilli ekmek; eski bir Balıkesir geleneği olan, bayramlarda karanfilli ekmek yapmak hala devam eden ritüellerden olmaktadır.

Balıkesir kaymaklısı; görüntü olarak ekmek kadayıfına benzeyen Balıkesir Kaymaklısı ince yufkalardan ve doğal kaymaktan yapılmaktadır.

Höşmerim tatlısı; Balıkesir yöresine ait olan höşmerim tatlısı aslında bir peynir tatlısıdır. Balıkesir bölgesine özgü olan bir peynir türünden yapılan höşmerim oldukça lezzetli ve hafif bir tatlı olmaktadır.

Edremit’e Uçakla Gitmek

Yaz aylarında en güzel tatilleri geçirmek için seçilecek olan Edremit bölgesi gerek mutfağı, gerek tarihi ve kültürel yapıları gereksek yaz turizmi için uygun olan sahilleri ve temiz denizi ile oldukça kaliteli bir yaz tatili sunmaktadır. Tatillerinizi daha uzatıp masrafları ise en ucuza indirmek için tek yapmanız gereken Edremit ucuz uçak bileti için internet üzerinden alım gerçekleştirmenizdir. Dakikalar içinde alınacak olan Edremit ucuz uçak bileti sayesinde en uygun fiyatlı ulaşım sistemini tercih etmiş olursunuz.


Şırnak - Edremit uçak bileti

En Ucuz Şırnak Uçak Bileti Burada

Daha önce hiç Şırnak'a uçak ile gitmeyi düşündünüz mü? Şırnak için gezi planı yaptığınız zaman uygun uçak seferleri olduğunu unutmayın. Şırnak'ın güzelliklerini bir gün daha fazladan görmek istemez misiniz? Uçak şirketlerinin artması ile birlikte şirketler farklı kampanyalar düzenlemeye başladı. Bu sayede insanlar herhangi gitmek istedikleri bölgeye daha ucuz uçak bileti bulabiliyor. Geçtiğimiz hafta Ankara üzerinden Şırnak'a 21 gün önceden uçak bileti satın aldım. Bu sayede çok ekonomik bir şekilde gidiş-dönüş sağladım.

Uçak şirketlerinin sağlamış olduğu bu kampanyalar sayesinde en ucuz Şırnak uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz. Sistem üzerinden bütün şirketlerin uçak bileti fiyatlarını inceleyebilirsiniz. İstediğiniz firma ile seyahat yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde hızlı ve güvenilir bir şekilde Şırnak'a ulaşabilir. Şırnak Havalimanı pek fazla aktif olmadığı için bazı aylarda uçak seferleri düzenlenmektedir. Sürekli olarak sistemimizi takip etmenizi öneriyoruz.

Şırnak İklim ve Bitki Örtüsü

Şırnak ilimizde karasal iklim hakimdir. Karasal iklimde ise yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve soğuk geçmektedir. Şırnak'ta farklı iklim tipleri görülmektedir. Yılın belli başlı bölümlerinde çok sıcak belli başlı bölümlerinde ise çok soğuk olduğu bilinir. Doğu Anadolu ve Güney bölgesinden gelen farklı hava kütleri Şırnak ilinin asıl iklim tipini bozmaktadır. Şırnağın bitki örtüsü ise çok fazla yağış görmediği için steptir. Step bitki örtüsü olmasına rağmen seyrek meşelikler ve ardıçlar görülür. Yükseklere çıkıldıkça alpin çayırlarına rastlayabilirsiniz.

Şırnak Nerede

Türkiye ilinin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alır. Şırnağın komşu illeri ise Mardin, Siirt, Van ve Hakkari olmaktadır. Şırnak merkez ilçesi yanı sıra 6 ilçesi bulunmaktadır.

Şırnak Tarihi

Şırnak ilimizin ismi Şehr-i Nuh'tan geldiği hakkında çeşitli söylentiler vardır. Şırnak'ın Cizre ilçesinde Nuh Peygambere ait bir türbe bulunmaktadır. Nuh Peygamber, Tufan'ın ardından ilk olarak yerleştiği il ise Şırnak olarak söylenmektedir. Bu bilgilerin doğruluğu ise kesin değildir. Halk arasında bilir kişiler tarafından söylenmiştir. Şırnak 16 Mayıs 1990 tarihinde Siirt ilinden ayrılıp il olmuştur. Siirt ilinden ayrıldığı zaman Türkiye'nin 73. ili olmuştur.

Şırnak Ne Zaman Gitmeli

Güneydoğu Anadolu bölgesinde alan ilimize daha çok Nisan ve Mayıs aylarında gitmenizi tavsiye ediyorum. Yazları sıcak geçtiği için bunaltıcı sıcak karşısında Şırnak ilini pek fazla gezemezsiniz. Bununla birlikte uçak biletleri için en uygun dönem Mayıs ve Nisan ayları olmaktadır. Biletlerinizi 21 gün önceden aldığınız zaman gezilerinizi daha ekonomik yapma ihtimaliniz vardır. Bu yüzden biletlerinizi ayırtmayı unutmayın.

Şırnak Yöresel Lezzetleri

Şırnak ilinde birden çok farklı köken bulunduğu için ağız tatları farklıdır. Sizler için hazırladığım bu liste benim beğendiğim yöresel lezzetlerden oluşmaktadır. Şırnak'a gideceğiniz zaman bu listeyi yanınıza almayı unutmayın.

 • Perdepilav
 • Kipe
 • Kutlık
 • Meyre (Mehir)
 • Mahmılatık
 • Fireydin
 • Suryaz
 • Şımşipe
 • İçli Köfte


Şırnak’ta Gezilecek Yerler
Şırnak ilinde gezebileceğiniz farklı bölgelere değinmeye çalıştım. Şırnak ilinin güzellikleri olarak öğrenebilirsiniz.

 • Finik Ören Yeri ve Kalesi
 • Bazebde Ören Yeri
 • Cizre Ulu Camii
 • Nuh Peygamber Türbesi
 • Kasrik Ören Yeri
 • Kırmızı Medrese
 • Abdaliye Medresesi
 • Cizre Surları
 • Nasfaran Kaplıcası
 • Kavuncu Köyü Kilisesi


Şırnak Hediyelik Eşya

Şırnak'a gittiğiniz zaman eşinize, dostunuza ve sevdiklerine alabileceğiniz hediyelik eşyalardan bahsetmek istiyorum. Şırnak iline özgü olan Hurcizin, Kilim, Mizer, Parzun, Şal-Şapik ve Turik eşyalarını hediyelik olarak kullanabilirsiniz. Hediyelik eşyaları ise Şırnak'ın pazarlarından uygun fiyata temin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra meydanlar da bulunan hediyelik eşya dükkanlarından uygun fiyata bulmanız mümkündür.

Şırnak Havalimanları

Şırnak ilinde bir adet havalimanı bulunmaktadır. Cizre ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan bu havalimanı ise Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı olarak biliniyor. Havalimanı ise sadece iç hatlar da kullanılıyor. Dış hatlar için seferlerin uzun bir süre açılacağını düşünmüyorum. Bunun yanı sıra Şerafettin Elçi Havalimanından ülkenin herhangi bir iline uçuş seferleri bulunmuyor. Ankara ve İstanbul illerine direk uçuşlar yapabilirsiniz.

Şırnak Şerafettin Havalimanına nasıl ulaşırım?

Havalimanına ulaşabilmeniz için taksi veya özel araç kiralamalısınız. Bunun yanı sıra herhangi bir otobüs ve servis seferi bulunmuyor. Havalimanı Cizre merkez ilçesine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezinden kalkan servislerle de buraya ulaşım sağlanabilmektedir.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: