uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Şırnak - Mardin Uçak Bileti


Mardin Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Birçok farklı medeniyeti, kültürü ve dini inanışı aynı anda barındıran Mardin son dönemlerin en fazla turist çeke bölgesi haline geldi. Unesco tarafından tescillenen şehir yurt içi turizmde kesinlikle görülmesi gereken şehirler arasında yer almaktadır. Mardin Yerli turist çektiği kadar yabancı turistleri de bölgeye çekmektedir. Yaz mevsiminin başından itibaren Mardin turizm sezonunu açıyor ve kültür turları ile milyonlarca insanı kendine çekiyor.

Mardin uçak biletleri artık oldukça uygun fiyatlı ve avantajlı şekilde alınabiliyor. İnternet üzerinden yapılacak olan ucuz uçak bileti sorgulama yöntemi ile her şehirden Mardin’e ucuz uçak bileti bulunabiliyor. Mardin ucuz uçak bileti sorgulama, kimlik doğrulama ve satın alma aşamalarından oluşmaktadır.

İnternet üzerinden ucuz uçak bileti almak için öncelikle bilet sorgulaması yapılmaktadır. Bilet tarihini ve saatini sisteme yazdıktan sonra hareket noktası da bilgiler arasına eklenir ve tüm ucuz Mardin biletleri sıralanır. Bu biletler yolculuk kalitesine ve uçak içi hizmet seçeneklerine göre değişik fiyatlar göstermektedir. Kendinize en uygun olan bileti seçtikten sonra alım işlemlerine geçebilirsiniz.

Mardin Kampanyalı Uçak Biletleri

Kilise, Camii ve havranın iç içe bulunduğu tarihi Mezopotamya kenti olan Mardin dar sokakları, kendine has evleri ve asırlık dini mekanları ile Türkiye şehirleri içerisindeki en farklı şehirlerden biri olmaktadır. Mardin’de birçok farklı inanışa sahip olan kişiler aynı kaderi paylaşmakta ve kardeşlik bilinci ile yaşamaktadır.

Bu tarihi medeniyetler şehri için bilet seçimi yaptıktan sonra kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. İnternet sitesi sizden kişisel iletişim bilgilerinizi isteyecektir. Telefon numaranıza sistem bir kod gönderecek ve bu kodu sayfada istenen alana yazılması gerekecektir. Bu işlemden sonra da kimlik doğrulaması yapılacak ve bilet satın alma işlemlerine geçilecektir. Mardin uçak bileti oldukça güvenli bir sistemden alınmaktadır.

İnternetten Mardin Ucuz Uçak Bileti Satın Al

3D Secure güvenlik alt yapısı ile hizmet veren uçak bileti satış sitesi üzerinde hesap bilgileriniz görünmeden işlem yapabilirsiniz. Ucuz uçak biletinin ödemesini kredi kartı ile veya banka havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça güvenli ve kaliteli bir yol sunan online uçak bileti alımları aynı zamanda en uygun fiyatları da sunmaktadır.

Mardin uçak biletini aldınız ve Mardin’e geldiniz. İşte Mardin’de kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerler, Mardin mutfağı ve tüm kültürel mekanları buradan bulabilirsiniz. Mardin gezilecek görülecek yerlere tabi ki dini mekanlardan başlanmalıdır. Çok sayıda cami, kilise ve havranın bulunduğu Mardin için uzun süreli bir tatil programı yapılmalıdır.

Mardin Kilise ve Manastırları

 • Deyrülzeferan Manastırı
 • Mor Gabriel Manastırı
 • Kırklar Kilisesi
 • Mor Yakup Kilisesi
 • Mor Mihail Kilisesi
 • Mor Evgin Manastırı
 • Mor Dimet Manastırı

Mardin Camileri

 • Şeyh Çubuk Camii
 • Pamuk Camii
 • Reyhaniye Camii
 • Melik Mahmut Camii
 • Kızıltepe Ulu Cami
 • Malik Mansur Medresesi
 • Mardin Ulu Camii
 • Şehideye Medresesi

Mardin’de sadece bu kadar cami ve kilise bulunmamaktadır.  Daha onlarca dini mekanlar bulunmaktadır. Özellikle de yıkılmış ve harap olmuş kiliseler çok fazla bulunmaktadır. Mardin’de bir de müzeler çok fazladır. özellikle de şehir içinde birçok farklı müze bulunmaktadır ve müzeler şehrin tarihine adeta ışık tutmaktadır.

Mardin Müzeleri

 • Mardin Müzesi
 • Sabancı Kent Müzesi
 • Nusaybin ilçesinde bulunan Dara Harabeleri

Mardin Çarşıları

Mardin’i diğer doğu şehirlerinden ayıran bir yapı da çarşılar olmaktadır. Şehir içerisinde onlarca çarşı vardır. Yöresel kültür örneklerinin bulunabileceği bu çarşılar aynı zamanda el sanatları ve Mardin kültürü için oldukça önemli olmaktadır. Mardin şehrine ait tüm ürünleri ve el sanatlarını Mardin çarşılarında bulabilirsiniz. Özellikle de Kayseriye çarşısı ve Revaklı çarşısı şehrin en meşhur çarşılarıdır.

Mardin Kaleleri

Mardin şehrinde onlarca farklı kale bulunmaktadır. Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapan Mardin’e yüzyıllar içinde birçok farklı mimaride kaleler yapılmıştır. Bu kalelerin çok azı sağlam bir şekilde duruyor. Birçok kale harabe durumdadır. En fazla turist çeken Mardin kaleleri ise Kartal Yuvası olarak adlandırılan Mardin Kalesi, Anzavur Kalesi, Marin Merdis Kalesi, Fatih Kalesi ile Rabbat Kalesi gibi kaleler kesinlikle gezilip görülmesi gereken kaleler arasındadır.

Mardin Evleri

1971 yılında doğal sit alanı ilan edilen tarihi Mardin evlerinin bulunduğu bölgeler asırlardır kendini korumakta ve tarihi özelliğinden hiçbir şey kaybetmeden estetik görünümünü sergiliyor. Kerpiç taşlardan ve çamurdan yapılan Mardin evleri gerek dış mimarisi gerekse iç mimarisi ile doğu bölgelerindeki en farklı mimari yapıyı oluşturmaktadır.

Mardin Mutfağı

Mardin her doğu şehri gibi et ve kebap üzerine kuruludur. Kebabın her türlüsünün yapıldığı Mardin’de bir de yöresel tatlar bulunmaktadır. Özellikle de Süryani mutfağı eşsiz tatlarda lezzetler sunmaktadır. Tabi Mardin şarapları ile de ünlü bir şehirdir. Birçok bölgeden fazla ve farklı şarap üretimi gerçekleştirilen Mardin’de Süryani şarapları en fazla tercih edilen şaraplardan olmaktadır.

Mardin mutfağında özellikle kebaplar geniş yer tutmaktadır. Acılı kebap, sebzeli kebap ve kuzu kebaplar en fazla yapılan kebap çeşitleridir. Kuzu kebaplar ise genellikle kuyunun içerisinde pişirilmekte ve farklı bir servis şekli ile sunulmaktadır. Mardin tatlıları ile de son derece farklı bir lezzet sunmaktadır. özellikle de peynir tatlıları kesinlikle tadılması gereken lezzetler arasında olmaktadır.

Mardin Gezi Rehberi

Mardin birçok farklı kültürün kesişim noktası olarak birçok farklı kültür özelliğini ve kültür ürünlerini de bünyesinde bulundurmaktadır. Belirtmek gerekir ki Mardin iki farklı şehirden oluşmaktadır. Birinci Mardin tarihi ve doğal güzelliklerin bulunacağı mekanlar olurken diğer Mardin ise modern kent görüntüsüne ulaşmış olan Mardin’dir.

Mardin şehir içinde yani eski Mardin’de araçla seyahat etme şansınız yoktur. Mardin’in kendine özgü dar ve taş yolları araçların geçmesi için pek uygun değildir. Özellikle de dar ve kavisli sokaklar ile basamaklar sanki tarihin içinde yapılan yolculuğun yolları ve merdivenleri olmaktadır. Eski Mardin sokaklarında sürekli olarak din adamlarının dinsel kıyafetler ile gezdiklerini görebilirsiniz. Yüzyıllardır bir arada yaşamanın vermiş olduğu saygınlık ve hoşgörü en iyi Mardin’de Görülecektir.

Mardin’e Ulaşım

Mardin havaalanına sürekli olarak seferler düzenlenmektedir. Türkiye’nin her yerinden Mardin’e uçakla ulaşım mümkün olmaktadır. Yurt içi ulaşımlardan en avantajlı yolculuğu sadece havayolu sağlamaktadır. Hem zaman açısından hem de maddi açıdan oldukça avantaj sağlayan uçak yolculukları internet bilet satış siteleri tarafından rahatlıkla alınmaktadır. Mardin havaalanı şehre 20 km uzaklıktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Dolmuş ve otobüs seferlerinin sürekli olarak yapıldığı şehir merkezine aynı zamanda günün her saatinde taksiler de gitmektedir. Dakikalık zaman aralıklarında şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. En kolay yollar ile ulaşılacak olan Mardin’ e aynı zamanda en ucuz şekilde ulaşım sağlamış olursunuz.

Basit bir yolla alınacak olan Mardin ucuz uçak bileti en karlı yolculuğu sunacaktır. İnternet üzerinden Mardin bileti alacağınız gibi aynı zamanda rezerve ettirebilir veya aldığınız biletin tarihini erteleyebilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinden bilet Check in işlemlerini yapabilir ve elektronik uçak biletlerini alarak havaalanlarında hiçbir işlem yapmadan direkt olarak uçuş kartınızı alabilirsiniz.


Şırnak - Mardin uçak bileti

En Ucuz Şırnak Uçak Bileti Burada

Daha önce hiç Şırnak'a uçak ile gitmeyi düşündünüz mü? Şırnak için gezi planı yaptığınız zaman uygun uçak seferleri olduğunu unutmayın. Şırnak'ın güzelliklerini bir gün daha fazladan görmek istemez misiniz? Uçak şirketlerinin artması ile birlikte şirketler farklı kampanyalar düzenlemeye başladı. Bu sayede insanlar herhangi gitmek istedikleri bölgeye daha ucuz uçak bileti bulabiliyor. Geçtiğimiz hafta Ankara üzerinden Şırnak'a 21 gün önceden uçak bileti satın aldım. Bu sayede çok ekonomik bir şekilde gidiş-dönüş sağladım.

Uçak şirketlerinin sağlamış olduğu bu kampanyalar sayesinde en ucuz Şırnak uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz. Sistem üzerinden bütün şirketlerin uçak bileti fiyatlarını inceleyebilirsiniz. İstediğiniz firma ile seyahat yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde hızlı ve güvenilir bir şekilde Şırnak'a ulaşabilir. Şırnak Havalimanı pek fazla aktif olmadığı için bazı aylarda uçak seferleri düzenlenmektedir. Sürekli olarak sistemimizi takip etmenizi öneriyoruz.

Şırnak İklim ve Bitki Örtüsü

Şırnak ilimizde karasal iklim hakimdir. Karasal iklimde ise yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve soğuk geçmektedir. Şırnak'ta farklı iklim tipleri görülmektedir. Yılın belli başlı bölümlerinde çok sıcak belli başlı bölümlerinde ise çok soğuk olduğu bilinir. Doğu Anadolu ve Güney bölgesinden gelen farklı hava kütleri Şırnak ilinin asıl iklim tipini bozmaktadır. Şırnağın bitki örtüsü ise çok fazla yağış görmediği için steptir. Step bitki örtüsü olmasına rağmen seyrek meşelikler ve ardıçlar görülür. Yükseklere çıkıldıkça alpin çayırlarına rastlayabilirsiniz.

Şırnak Nerede

Türkiye ilinin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alır. Şırnağın komşu illeri ise Mardin, Siirt, Van ve Hakkari olmaktadır. Şırnak merkez ilçesi yanı sıra 6 ilçesi bulunmaktadır.

Şırnak Tarihi

Şırnak ilimizin ismi Şehr-i Nuh'tan geldiği hakkında çeşitli söylentiler vardır. Şırnak'ın Cizre ilçesinde Nuh Peygambere ait bir türbe bulunmaktadır. Nuh Peygamber, Tufan'ın ardından ilk olarak yerleştiği il ise Şırnak olarak söylenmektedir. Bu bilgilerin doğruluğu ise kesin değildir. Halk arasında bilir kişiler tarafından söylenmiştir. Şırnak 16 Mayıs 1990 tarihinde Siirt ilinden ayrılıp il olmuştur. Siirt ilinden ayrıldığı zaman Türkiye'nin 73. ili olmuştur.

Şırnak Ne Zaman Gitmeli

Güneydoğu Anadolu bölgesinde alan ilimize daha çok Nisan ve Mayıs aylarında gitmenizi tavsiye ediyorum. Yazları sıcak geçtiği için bunaltıcı sıcak karşısında Şırnak ilini pek fazla gezemezsiniz. Bununla birlikte uçak biletleri için en uygun dönem Mayıs ve Nisan ayları olmaktadır. Biletlerinizi 21 gün önceden aldığınız zaman gezilerinizi daha ekonomik yapma ihtimaliniz vardır. Bu yüzden biletlerinizi ayırtmayı unutmayın.

Şırnak Yöresel Lezzetleri

Şırnak ilinde birden çok farklı köken bulunduğu için ağız tatları farklıdır. Sizler için hazırladığım bu liste benim beğendiğim yöresel lezzetlerden oluşmaktadır. Şırnak'a gideceğiniz zaman bu listeyi yanınıza almayı unutmayın.

 • Perdepilav
 • Kipe
 • Kutlık
 • Meyre (Mehir)
 • Mahmılatık
 • Fireydin
 • Suryaz
 • Şımşipe
 • İçli Köfte


Şırnak’ta Gezilecek Yerler
Şırnak ilinde gezebileceğiniz farklı bölgelere değinmeye çalıştım. Şırnak ilinin güzellikleri olarak öğrenebilirsiniz.

 • Finik Ören Yeri ve Kalesi
 • Bazebde Ören Yeri
 • Cizre Ulu Camii
 • Nuh Peygamber Türbesi
 • Kasrik Ören Yeri
 • Kırmızı Medrese
 • Abdaliye Medresesi
 • Cizre Surları
 • Nasfaran Kaplıcası
 • Kavuncu Köyü Kilisesi


Şırnak Hediyelik Eşya

Şırnak'a gittiğiniz zaman eşinize, dostunuza ve sevdiklerine alabileceğiniz hediyelik eşyalardan bahsetmek istiyorum. Şırnak iline özgü olan Hurcizin, Kilim, Mizer, Parzun, Şal-Şapik ve Turik eşyalarını hediyelik olarak kullanabilirsiniz. Hediyelik eşyaları ise Şırnak'ın pazarlarından uygun fiyata temin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra meydanlar da bulunan hediyelik eşya dükkanlarından uygun fiyata bulmanız mümkündür.

Şırnak Havalimanları

Şırnak ilinde bir adet havalimanı bulunmaktadır. Cizre ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan bu havalimanı ise Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı olarak biliniyor. Havalimanı ise sadece iç hatlar da kullanılıyor. Dış hatlar için seferlerin uzun bir süre açılacağını düşünmüyorum. Bunun yanı sıra Şerafettin Elçi Havalimanından ülkenin herhangi bir iline uçuş seferleri bulunmuyor. Ankara ve İstanbul illerine direk uçuşlar yapabilirsiniz.

Şırnak Şerafettin Havalimanına nasıl ulaşırım?

Havalimanına ulaşabilmeniz için taksi veya özel araç kiralamalısınız. Bunun yanı sıra herhangi bir otobüs ve servis seferi bulunmuyor. Havalimanı Cizre merkez ilçesine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezinden kalkan servislerle de buraya ulaşım sağlanabilmektedir.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: