uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Şırnak - Mersin Uçak Bileti


Mersin Ucuz Uçak Bileti Al

Akdeniz kıyısı boyunca uzanan ve iklimi ile en elverişli şehirlerden olan Mersin aynı zamanda doğal ve tarihi güzellikleri ile de yıl boyunca turist çekmektedir. Mersin yaz ayları boyunca Türkiye’nin en sıcak şehirleri arasında yer almaktadır. 1.670.00 bin nüfuslu şehirde yaz mevsiminde öğle sıcağında dışarı çıkmak oldukça tehlikeli bir durum oluşturmaktadır. Kışların oldukça ılıman geçtiği ve kar yağışının çok nadir olduğu Mersin’e en avantajlı ulaşım sistemini ise havayolları sunmaktadır.

Birçok farklı kültürü içerisinde bulunduran Mersin’de özellikle de Eshab – ı Kehf mağarası ile cennet ve cehennem obrukları şehrin turistik mekanlarını oluşturmaktadır. Ayrıca Anamur müzesi, Mustafa Erim Kent Müzesi ve Nusret Mayın gemisi gibi birçok farklı mekanlar Mersin’de kesinlikle gezilip görülmesi gereken noktaları oluşturmaktadır.

Mersin’e en avantajlı şekilde ulaşım sağlayacak olan havayolları için internet üzerinden bilet alımları gerçekleştirmek uçak biletlerinin daha uygun fiyatlı olmasını sağlayacaktır. En güvenli şekilde internet sitesi üzerinden üç adımda Mersin ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Mersin için ucuz uçak bileti alımlarında öncelikle bilet sorgulaması yapmanız gerekir. Bilet sorgulama işlemlerinde hareket noktasını, bilet saatini ve tarihini yazmanız gerekmektedir. Bu bilgiler sisteme girildikten sonra Mersin ucuz uçak bileti sorgula sekmesi tıklanmalıdır.

Mersin Ucuz Uçak Bileti Sorgula

Sorgulama yapılarak tüm kalitelerde ve tüm hizmetlerden Mersi en uygun fiyatlı uçak biletleri bulunabilecektir. Bulunan bu biletler için satın alma işlemleri ve rezerve işlemleri yapılabilmektedir. Sorgulanan biletlerin alınması için öncelikle kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Kimlik doğrulamasında sisteme girilecek olan telefon numarasına doğrulama kodu gönderilecektir. Mesaj yoluyla gönderilen doğrulama kodları tekrardan sisteme girildiğinde kimlik doğrulaması yapılmış ve bilet alım işlemlerine geçilmiş olunacaktır.

Bilet alım işlemleri 3D Secure güvenlik sistemi alt yapısında gerçekleşmektedir. Mersin ucuz uçak biletleri kredi karı ödemeleri ile veya banka havalesi EFT ile yapılabilmektedir. Bu ödemelerde hesap bileğileri görünmez ve hiçbir şekilde bir güvenlik zafiyeti oluşmaz.

3D Secure Güvenlik Alt Yapısı İle Satış Yapan Bilet Siteleri

Mersin ucuz uçak bileti alım işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda biletlerin tüm check in işlemlerini de yapabilirsiniz. Mersin ucuz uçak bileti alımlarından sonra biletleriniz kısa mesaj olarak veya mail yoluyla gönderilecektir. Bu belgeler uçak bileti niteliğinde olup içerisinde tüm bilgiler yer almaktadır. Aynı zamanda uçak biletleri akıllı telefon uygulaması olarak da gönderilmektedir. E – biletlerde çıktı almanıza gerek yoktur. Bilet alımlarından sonra biletlerinizi anında çekin yaptırabilirsiniz ve havaalanlarında saatlerce işlem yapmak zorunda kalmazsınız.

En avantajlı şekilde Mersin ucuz uçak biletleri alındıktan sonra ise Mersin hakkında bilgi toplanabilir ve bu bilgiler ile şehir turu daha rahat bir şekilde gerçekleşir. Mersin medeniyet ve kültür tarihi açısından oldukça geniş bir tarihe sahiptir. Bu yüzden de planlı bir gezi planı çıkarılmalıdır. Aksi takdirde şehrin tamamının gezilmesi imkansız olacaktır.

Mersin’de Kesinlikle Gezilmesi Gereken Tarihi Mekanlar

Cennet Cehennem Mağaraları; Narlıkuyu – Silifke yolu üzerinde bulunan bu karstik çökükler birbirilerine oldukça yakın mesafededir. Cennet mağarasının önünde asırlardır bozulmadan duran Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır. Kesme taştan yapılan bu kilise Hristiyanlık için oldukça önemli olan kiliseler arasında bulunmaktadır. Cennet mağarasının en derinlerine kadar inmek mümkündür. Cennet mağarasına bu kadar kolay şekilde inilebilirken cehennem mağarasına en sığ yerine kadar bile zor inilmektedir. Cehennem mağarasında Zeus’un yedi başlı ejderhayı tutsak ettiğine inanılmaktadır.

Astım Dilek Mağarası; 150 metreden fazla uzun olan sarkıt ve dikitlerin oluşturduğu bu mağaranın astım hastalarına şifa verdiğine inanılmaktadır. Yıl içinde yüz binlerce turistin akınına uğrayan Astım Dilek mağarası aynı zamanda tutulan tüm iyi niyetli dilekleri de kabul ettiği söylenegelmektedir.

Anamur Kalesi; Roma döneminden kalan birçok eserin sergilendiği bu tarihi kale aynı zamanda milattan önce kurulmuş olan Anemurium kent kalıntılarının da sergilendiği alan olmaktadır.

Eshab – ı Kehf Mağarası; Tüm dinler için ortak olan bu mağara yedi uyuyanların mağarasıdır. Her dinde anlatılan bu rivayete göre krallarının zulmünden kaçan 7 kişi bu mağaraya saklanır ve bir gece bu mağara da kalırlar. Fakat onlar için bir gece gibi geçen bu zamanda çağlar atlanmış ve yeni bir yüzyıl başlamıştır.

Mersin Mutfağı

Mersin mutfağı da doğu illeri gibi et üzerine kuruludur. Aslında bir Akdeniz kendi olan Mersin Adana ile yarışacak seviyede kebap tüketmektedir. Mersin kebabı oldukça farklı lezzeti ve farklı pişirilme özelliği ile kesinlikle tadılması gereken lezzetler arasında olmaktadır.

Mersin mutfağı denilince tabi ki akla ilk olarak tantuni gelir. Türkiye’nin hemen her şehrinde yapıla tantuni Mersin’de daha farklı yapılmakta ve lezzeti daha farklı boyutlarda olmaktadır. Mersin tantunisi kuşbaşı doğranmış etlerin saçta kavrulması ve özel dürümüne sarılarak servis edilmesi ile yapılmaktadır. Tantuni yanında da limon ve turşu servis edilmektedir.

Mersin cezeryesi; Havucun rendelenmesi ile yapılan Mersin Cezeryesi yöresel bir lezzet olmaktadır. Her damak zevkine uygun olan olağanüstü tadının yanında Mersin cezeryesi tam bir enerji deposudur. Özellikle gelişim çağındaki çocukların ve sporcuların kesinlikle Mersin cezeryesi tüketmesi gerekmektedir.

Mersine özgü olan Mersin Kerebeci özellikle ramazan ayında şehirde çokça tüketilmektedir. 7 gün boyunca özelliğini koruyan ve hiçbir şekilde bozulmayan Mersin Kerebeci uzun yol içinde uygun olmaktadır. Köfte şeklinde hazırlanan ve içerisine de fıstık atılan irmikten yapılan Mersin Kerebeci Çöven sosu ile servis edilmektedir.

Mersin’de Yapmadan Dönme

 • Gülnar bölgesinde bulunan Zeybe türbesi ziyaret edilmeden kesinlikle dönülmemelidir.
 • Mersin Mut bölgesinde Mut Kalesi, Yer Köprü şelalesi ve Alahan Manastırı kesinlikle ziyaret edilmeden Mersinden dönülmemelidir.
 • Karaekşi bölgesinde alabalık yemeden, Sertavul bölgesinde saç kavurma yemeden, Silifke kebabının tadına bakmadan, hediyelik zeytin ve kayısı ile muz ve yer fıstığı almadan Mersin’den dönülmemelidir.

Mersin’den Alınacak Hediyelik Eşyalar

Mersin hediyelik eşya anlamında birçok farklı seçeneği sunar. El işi oya örneklerinden tatlı ve yöresel tatlara kadar birçok farklı nitelikte hediyelik eşya alınabilir. Şehir merkezinde bulunan çarşılarda Mersin yöresine ait olan birçok el işlemesi, oya çeşitleri ve mersin tasvirleri bulabilirsiniz. Ayrıca Mersin’de birçok farklı desende ve tasarımda el emeği halı ve kilim örnekleri de bulabilirsiniz. Yörük kültürüne ait farklı kıl halılar ve duvar süslemek için kullanılan halıları da bulabilirsiniz. Mersin aynı zamanda muzun da ana vatanı olmaktadır. Mersin dönüşlerinde insanlar yüksek miktarda muz almaktadır.

Mersin’e Havayolu ile Ulaşım

Yurt içinde Mersin yolculuğu kesinlikle uçakla yapılmalıdır. Çünkü uçak ile yapılacak olan Mersin yolculuğu hem fiyat açısından hem de zaman açısından oldukça avantaj sağlayacaktır. İnternetten kolayca alınacak olan ucuz Mersin uçak bileti sayesinde en ekonomik şekilde Mersin’ ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin havaalanı şuan için yapım aşamasındadır. Bu yüzden de Mersin ulaşımlarında Adana havaalanı kullanılmaktadır. Adana’dan Mersin’e ise toplu taşıma araçları bulunmakta, özel transfer firmaları da ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda Adana Mersin arası özel taksiler ve Havaş da hizmet vermektedir.


Şırnak - Mersin uçak bileti

En Ucuz Şırnak Uçak Bileti Burada

Daha önce hiç Şırnak'a uçak ile gitmeyi düşündünüz mü? Şırnak için gezi planı yaptığınız zaman uygun uçak seferleri olduğunu unutmayın. Şırnak'ın güzelliklerini bir gün daha fazladan görmek istemez misiniz? Uçak şirketlerinin artması ile birlikte şirketler farklı kampanyalar düzenlemeye başladı. Bu sayede insanlar herhangi gitmek istedikleri bölgeye daha ucuz uçak bileti bulabiliyor. Geçtiğimiz hafta Ankara üzerinden Şırnak'a 21 gün önceden uçak bileti satın aldım. Bu sayede çok ekonomik bir şekilde gidiş-dönüş sağladım.

Uçak şirketlerinin sağlamış olduğu bu kampanyalar sayesinde en ucuz Şırnak uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz. Sistem üzerinden bütün şirketlerin uçak bileti fiyatlarını inceleyebilirsiniz. İstediğiniz firma ile seyahat yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde hızlı ve güvenilir bir şekilde Şırnak'a ulaşabilir. Şırnak Havalimanı pek fazla aktif olmadığı için bazı aylarda uçak seferleri düzenlenmektedir. Sürekli olarak sistemimizi takip etmenizi öneriyoruz.

Şırnak İklim ve Bitki Örtüsü

Şırnak ilimizde karasal iklim hakimdir. Karasal iklimde ise yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve soğuk geçmektedir. Şırnak'ta farklı iklim tipleri görülmektedir. Yılın belli başlı bölümlerinde çok sıcak belli başlı bölümlerinde ise çok soğuk olduğu bilinir. Doğu Anadolu ve Güney bölgesinden gelen farklı hava kütleri Şırnak ilinin asıl iklim tipini bozmaktadır. Şırnağın bitki örtüsü ise çok fazla yağış görmediği için steptir. Step bitki örtüsü olmasına rağmen seyrek meşelikler ve ardıçlar görülür. Yükseklere çıkıldıkça alpin çayırlarına rastlayabilirsiniz.

Şırnak Nerede

Türkiye ilinin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alır. Şırnağın komşu illeri ise Mardin, Siirt, Van ve Hakkari olmaktadır. Şırnak merkez ilçesi yanı sıra 6 ilçesi bulunmaktadır.

Şırnak Tarihi

Şırnak ilimizin ismi Şehr-i Nuh'tan geldiği hakkında çeşitli söylentiler vardır. Şırnak'ın Cizre ilçesinde Nuh Peygambere ait bir türbe bulunmaktadır. Nuh Peygamber, Tufan'ın ardından ilk olarak yerleştiği il ise Şırnak olarak söylenmektedir. Bu bilgilerin doğruluğu ise kesin değildir. Halk arasında bilir kişiler tarafından söylenmiştir. Şırnak 16 Mayıs 1990 tarihinde Siirt ilinden ayrılıp il olmuştur. Siirt ilinden ayrıldığı zaman Türkiye'nin 73. ili olmuştur.

Şırnak Ne Zaman Gitmeli

Güneydoğu Anadolu bölgesinde alan ilimize daha çok Nisan ve Mayıs aylarında gitmenizi tavsiye ediyorum. Yazları sıcak geçtiği için bunaltıcı sıcak karşısında Şırnak ilini pek fazla gezemezsiniz. Bununla birlikte uçak biletleri için en uygun dönem Mayıs ve Nisan ayları olmaktadır. Biletlerinizi 21 gün önceden aldığınız zaman gezilerinizi daha ekonomik yapma ihtimaliniz vardır. Bu yüzden biletlerinizi ayırtmayı unutmayın.

Şırnak Yöresel Lezzetleri

Şırnak ilinde birden çok farklı köken bulunduğu için ağız tatları farklıdır. Sizler için hazırladığım bu liste benim beğendiğim yöresel lezzetlerden oluşmaktadır. Şırnak'a gideceğiniz zaman bu listeyi yanınıza almayı unutmayın.

 • Perdepilav
 • Kipe
 • Kutlık
 • Meyre (Mehir)
 • Mahmılatık
 • Fireydin
 • Suryaz
 • Şımşipe
 • İçli Köfte


Şırnak’ta Gezilecek Yerler
Şırnak ilinde gezebileceğiniz farklı bölgelere değinmeye çalıştım. Şırnak ilinin güzellikleri olarak öğrenebilirsiniz.

 • Finik Ören Yeri ve Kalesi
 • Bazebde Ören Yeri
 • Cizre Ulu Camii
 • Nuh Peygamber Türbesi
 • Kasrik Ören Yeri
 • Kırmızı Medrese
 • Abdaliye Medresesi
 • Cizre Surları
 • Nasfaran Kaplıcası
 • Kavuncu Köyü Kilisesi


Şırnak Hediyelik Eşya

Şırnak'a gittiğiniz zaman eşinize, dostunuza ve sevdiklerine alabileceğiniz hediyelik eşyalardan bahsetmek istiyorum. Şırnak iline özgü olan Hurcizin, Kilim, Mizer, Parzun, Şal-Şapik ve Turik eşyalarını hediyelik olarak kullanabilirsiniz. Hediyelik eşyaları ise Şırnak'ın pazarlarından uygun fiyata temin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra meydanlar da bulunan hediyelik eşya dükkanlarından uygun fiyata bulmanız mümkündür.

Şırnak Havalimanları

Şırnak ilinde bir adet havalimanı bulunmaktadır. Cizre ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan bu havalimanı ise Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı olarak biliniyor. Havalimanı ise sadece iç hatlar da kullanılıyor. Dış hatlar için seferlerin uzun bir süre açılacağını düşünmüyorum. Bunun yanı sıra Şerafettin Elçi Havalimanından ülkenin herhangi bir iline uçuş seferleri bulunmuyor. Ankara ve İstanbul illerine direk uçuşlar yapabilirsiniz.

Şırnak Şerafettin Havalimanına nasıl ulaşırım?

Havalimanına ulaşabilmeniz için taksi veya özel araç kiralamalısınız. Bunun yanı sıra herhangi bir otobüs ve servis seferi bulunmuyor. Havalimanı Cizre merkez ilçesine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezinden kalkan servislerle de buraya ulaşım sağlanabilmektedir.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: