uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Sivas - Edremit Uçak Bileti


Edremit Ucuz Uçak Bileti

Yaz tatilleri için hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin en fazla tercih ettiği bölgelerden olan Balıkesir Edremit doğal güzellikleri, temiz denizi ve tarihi kültürel kalıntıları ile son derece önemli bir tatil bölgesi olmaktadır. Havayolu ulaşımı ile en kısa süreden ve en avantajlı yollar ile gidilecek olan Edremit harika bir tatilin geçirilmesi için tüm güzellikleri ile kapılarını ardına kadar açacaktır. Balıkesir Edremit Koca Seyit havalimanına Türkiye’nin hemen yer yerinden uçak seferleri düzenlenmektedir.

En uygun fiyatlı Edremit uçak biletini ise sadece internet üzerinden bilet satışı yapan sitelerde bulabileceksiniz. İşletme masraflarının ve bilet masraflarının olmamasından dolayı internet üzerinden satışı yapılan uçak biletleri daha ucuz olmaktadır. Dakikalar içinde alım gerçekleştireceğini ucuz uçak biletleri üç adımda alınmaktadır. Öncelikle tüm havayolu şirketlerinin en ucuz Edremit uçak biletleri aranmaktadır.

Edremit ucuz Uçak Bileti Sorgula

Bilet sorgulama sistemine gireceğiniz bilet bilgileri sayesinde istediğiniz kriterlere uygun uçak biletleri anında bulunacaktır. Bilet saat ve tarihi ile hareket noktasını, biletin gidiş dönül mü olacağını gibi bilgileri sisteme doğru bir şekilde girdikten son tüm uçak biletleri hizmet kalitelerine göre sınıflanmaktadır. Uçak biletlerindeki bu fiyat farkı uçağın kalkış saatinden ve uçak içi hizmetlerden kaynaklanmaktadır. Ayrıca uçağın kalkış noktası da bilet fiyatlarını etkilemektedir.

Ucuz Edremit uçak bileti bulunduktan sonra ise bilet alım işlemleri için diğer sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada ise güvenliğiniz için kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulamasında sisteme bildirdiğiniz cep telefonu numarasına kod gönderilecektir. Bu kod tekrardan sisteme girildiğinde kimlik doğrulaması yapılacak ve 3D Secure güvenlik alt yapısına geçilecektir.

Edremit Ucuz Uçak Bileti Al

3D Secure güvenlik alt yapısında hesap bilgileri ve kredi kartı bilgileri görülmeden ucuz uçak bileti alımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Biletleri anında alabileceğiniz gibi rezerve de ettirebilirsiniz. Rezerve ettirdiğiniz biletleri ise uçuş saatinden en 48 saat önce almış olmanız gerekmektedir. Bilet alım ve rezervasyon işlemlerinin dışında bu sistemde kampanyalı Edremit uçak biletleri ve promosyonlu Edremit uçak biletlerini de bulabilirsiniz. Sembolik rakamlara satışa çıkartılan bu biletler seyahat masraflarınızı en düşük rakamlara getirmektedir.

En güvenli yollar ile en kolay şekilde ve en ucuz şekilde alacağınız Edremit uçak biletlerinden sonra şehrin gezilecek yerlerini, en iyi tatil bölgelerini ve gece eğlence mekanları için bir liste hazırlayabilirsiniz.

Edremit’te Gezilecek Yerler

Edremit Körfez; Turizmin önde gelen bölgelerinden olan Edremit Körfezi, milattan önce 50.000 yılında ilk kez yerleşim bölgesi olarak kullanılmıştır. Yaklaşıl olarak 14 milyon zeytin ağacının bulunduğu bölgede Baba Burnu, Kadırga koyu gibi yer şekiller bulunmaktadır.

Kaz Dağları; Çanakkale ve Balıkesir sınırları içerisinde yer alan Kaz Dağları bol enerji veren ve yüksek oranda temiz havası bulunan önemli alanlardan olmaktadır. Bitki ve hayvan türleri açısından oladukça zengin olan Kaz Dağlarında bir de milli park bulunmaktadır. Kaz dağları özellikle akciğer hastaları ve nefes darlığı çekenler için oldukça fayda sağlamaktadır.

Derman Kaplıcaları; Adından da anlaşılacağı gibi bu kaplıcalar birçok hastalığa derman olmakta ve özellikle de yerli turistler tarafından çokça tercih edilmektedir. Sodyum Sülfatlı suları ile Derman kaplıcaları özellikle kadın hastalıklarına, eklem ağrılarına ve romatizma sancılarına iyi geldiği söylenmektedir.

Şahinderesi Kanyonu; Altınoluk bölgesinde bulunan bu kanyon özellikle de doğa sporları ve doğa yürüyüşleri seven turistlerin ilgi odağı olmaktadır. oldukça zorlu bir parkuru bulunan Şahinderesi kanyonu profesyonel doğa sporcularının da uğrak yeri olmaktadır.

Zeytinli; Akçay’da bulunan bir dere ile ayrılan bu bölgede birçok farklı turistik mekan bulunmakta ve çok sayıda da kum plaj ve çakıl plaj bulunmaktadır. Zeytinli’de ayrıca geçmiş yıllarda düzenlenen Zeytinli rock festivali de vardı.

Altınoluk; Son yılların en popüler tatil mekanlarından olan altınoluk, yazın 400 bine yakın turistin akınına uğramaktadır. Birçok farklı açıdan yaz tatili yapılmasını imkanlı kılan Altınoluk otelleri, pansiyonları ve günlük ev kiralamaları ile oldukça harika tatillerin yapılmasını sağlamaktadır.

Edremit’in en önemli tatil bölgelerinden biri de Akçay olmaktadır. Özellikle de değişik özellikli plajları ve son derece elverişli konaklama alanları ile Akçay su cenneti olarak bilinmektedir.

Sutüven Şelalesi; Çağlamak anlamına gelen tüven kelimesi ile isimlendirilen bu çağlayan Sarı Kız yaylasında bulunan oldukça farklı bir mesire yeridir.

Hasan Boğuldu Göleti; Oldukça farklı bir güzelliği bulunan Hasan boğuldu göleti rivayete göre kavuşamayan aşıkların mezarıdır. Ova köylülerinden olan Hasan ile Dağ Köylülerinden olan Emine’nin aşkının anlatıldığı rivayette Hasanın damat olabilmesi için bir çuval tuzu ovadan dağ köyüne taşıması gerekir. Sırtındaki çuvalın ağırlığına dayanamayan Hasan gölette boğulur. Emine de kendini bir ağaca asar. Hasan’ın boğulduğu bu gölet de o günden sonda Hasan boğuldu göleti olarak adlandırılmaktadır.

Sarıkızın Türbesi; Yine efsanelere konu olan bu bölge bir babanın ve kızının efsanesini anlatmaktadır. Köylülerin iftirası üzerine dağın başına kızına bir kale yaptıran baba kızının evliyalara karışması üzerine bu yaptığından dolayı çok pişman olur. Her ağustos ayında Sarıkız türbesine çıkılır ve anmalar yapılır.

Edremit’te Ne Yenir Ne İçilir

Edremit körfezinde yüzbinlerce zeytin ağacı bulunmaktadır. Edremit’te özellikle doğal zeytin yağları ve en kaliteli zeytinleri bulmak mümkündür. Köylü kadınların tamamen doğal yollar ile yaptığı ve şişelediği organik zeytin yağları her zaman için Edremit’ten ilke alınması gereken gıda maddeleri olmaktadır.

Edremit balık ürünleri açısından da oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Edremit’te özellikle de kiremitte balık en fazla tercih edilen balıklardan olmaktadır. Oldukça lezzetli bir damak tadı sunan balık çeşitleri en taze şekillerde Edremit körfezde yenebilecektir.

Yöresel bir lezzet olan börülce yemeği oldukça lezzetli olduğu gibi aynı zamanda sağlık açısında da çok yararlı olmaktadır. Salatası ve yemeği yapılan börülce sindirim sistemi çalıştırmakta ve bağırsakları temizlemektedir. Ayrıca kilo almayı engellemekte ve kansızlığa da iyi gelmektedir.

Mafiş, Balıkesir yöresine ait olan bu şerbetli tatlı lokma olarak da bilinmektedir.

Saçaklı mantı; fırında pişirilen ve mantı hamuru şeklinde olan hamurların üstüne tavuk eti konmakta ve bu şekilde servis edilmektedir.

Karanfilli ekmek; eski bir Balıkesir geleneği olan, bayramlarda karanfilli ekmek yapmak hala devam eden ritüellerden olmaktadır.

Balıkesir kaymaklısı; görüntü olarak ekmek kadayıfına benzeyen Balıkesir Kaymaklısı ince yufkalardan ve doğal kaymaktan yapılmaktadır.

Höşmerim tatlısı; Balıkesir yöresine ait olan höşmerim tatlısı aslında bir peynir tatlısıdır. Balıkesir bölgesine özgü olan bir peynir türünden yapılan höşmerim oldukça lezzetli ve hafif bir tatlı olmaktadır.

Edremit’e Uçakla Gitmek

Yaz aylarında en güzel tatilleri geçirmek için seçilecek olan Edremit bölgesi gerek mutfağı, gerek tarihi ve kültürel yapıları gereksek yaz turizmi için uygun olan sahilleri ve temiz denizi ile oldukça kaliteli bir yaz tatili sunmaktadır. Tatillerinizi daha uzatıp masrafları ise en ucuza indirmek için tek yapmanız gereken Edremit ucuz uçak bileti için internet üzerinden alım gerçekleştirmenizdir. Dakikalar içinde alınacak olan Edremit ucuz uçak bileti sayesinde en uygun fiyatlı ulaşım sistemini tercih etmiş olursunuz.


Sivas - Edremit uçak bileti

En Ucuz Sivas Uçak Bileti İçin Tıklayın…

Ülkemizin en soğuk illeri arasında bulunan Sivas'a daha önce hiç uçak ile gittiniz mi? Sivas'a rahat, hızlı ve güvenilir bir şekilde gidebilmeniz için uçak seferlerimiz başlamıştır. Uçak seferlerinde bilet nasıl alacağım tarzında soruları kafanızdan hemen silebilirsiniz. Günümüz şartlarında bu tarz soruların cevabı artık internet ile halledebiliyor. Uçak biletlerinizi internet sitemiz üzerinden rahatlıkla rezerve edebilirsiniz. Hava yolları artık daha fazla müşteri götürebilmek adına çeşitli kampanyalar düzenliyor. Sizler bu kampanyalardan yararlandığınız zaman ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizi incelediğiniz zaman en ucuz Sivas uçak bileti fiyatlarını rahatlıkla görebilirsiniz.

İstediğiniz zaman anında uçak bileti alma hakkınızı eliniz de bulunduruyorsunuz. En güzel illerimizden birisi olan Sivas'a uçak biletinizi hemen almanızı tavsiye ediyorum. Unutmayın hızlı bir şekilde yapacağınız yolculuk sizin için daha sağlıklı olacaktır. Zamandan tasarruf yaptığınız vakti eğlence için harcayabilirsiniz. Çeşitli sayıda uçak seferleri ve biletleri sizleri sistem üzerinde bekliyorlar.

Sivas'a Ne Zaman Gitmeliyim?

Sivas soğukları ile meşhur olduğu için kış aylarında genellikle gezi amaçlı gittiğiniz zaman alışık olmadığınız için çeşitli problemler yaşayabilirsiniz. Bunun yerine Sivas'a yaz aylarına doğru gittiğiniz zaman Sivas'ta bütün meydanların tıklım tıklım olduğunu göreceksiniz. İnsanlar kışın soğuklar da maalesef çıkamıyor. Uçak ile seyahat konusunda Sivas'a mayıs, şubat ve mart aylarını tercih edebilirsiniz. Genellikle en çok tercih edilen ay ise Mayıs olmaktadır. Gideceğiniz tarihten 21 gün önce alacağınız biletler ekonomik açıdan daha önem taşımaktadır.

Sivas'ın Tarihi

İç Anadolu'nun en eski ve önemli kentleri arasında yer alan Sivas'ın eski adı Latince Sebastea olarak bilinmektedir. Eskiden ve günümüz de önemli yerleşim merkezlerinden biri olarak gösterilen Sivas'ın ilçeleri haritanın birçok bölgesine dağılmıştır. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde çeşitli ilçeleri bulunmaktadır. Sivas iline gittiğiniz zaman üç bölgenin kültür unsurlarına rastlayabilirsiniz.

Dünyaca ünlü kangal köpekleri ve linyit işletmeciliği ile Sivas ilimiz Türkiye açısından büyük bir önem taşımaktadır. Sivas iline gittiğiniz zaman Kangal çiftliklerini görmeden dönmenizi tavsiye etmem.

Sivas Nerede?

Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde Sivas ilimiz bulunmaktadır. Mezopotamya sınırları içerisinde bulunan Sivas kervanların geçişine tanık olmaktadır. Fırat Nehri'nin önemli kollarından bir tanesi olan Karasu Nehri, Sivas ili il sınırları içerisinde yer almaktadır.

Sivas İklimi ve Bitki Örtüsü

İç Anadolu'da hakim olan kara iklimi Sivas ili içinde geçerlidir. Bu iklim ise yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve yağışlı olarak bilinir. Bu nedenle bahsettiğim gibi Sivas ilini gezmek istiyorsanız yaz aylarını tercih etmelisiniz. Diğer illerde günlük güneşlik bir hava olmasına rağmen Sivas ilinde üşüyebilirsiniz. Bitki örtüsü ise ilkbahar ve sonbahar da yemyeşil yazın ise bozkır görünümüne bürünmektedir.

Sivas'ın Lezzetleri

 • Çirli Et
 • Divriği Pilavı
 • Sivas Kebabı
 • Kelle Tatlısı
 • Cılbır
 • Ayran Çorbası
 • Mirik Köfte
 • Patatesli Hıngal
 • Sivas Köftesi

Sivas'ta Gezilecek Yerler

 • Çifte Minareli Medrese
 • Buruciye (Şifaiye) Medresesi
 • Sivas Kongre Müzesi
 • Gök Medrese
 • Ulu Camii
 • Kangal Balıklı Kaplıca
 • Gürün Gökpınar Gölü
 • Gürün Şuğul Vadisi
 • Gemerek Sızır Şelalesi
 • Aşık Veysel Müzesi
 • Divriği Ulu Camii
 • Zara Tödürge Gölü
 • Sivas Eğri Köprü
 • Paşabahçe Mesire Alanı

Sivas'ta Hediyelik Eşya

 • Kangal köpeği ile ilgili maketler alabilirsiniz.
 • Kemik bıçakları satın alabilirsiniz.
 • Divriğ Camii ve Ulu Camii gibi önemli tarihi yerlerin maketlerini ve yapıştırmalarını satın alabilirsiniz.
 • Kemik bıçakların yanı sıra aynı şekilde birçok hediyelik eşya dükkanında satın alabileceğiniz kemik tarakları tercih edebilirsiniz.
 • Hediyelik eşya alacağınız zaman kesinlikle Sivas'ta pazarlığın sünnet olduğunu unutmayın.

Sivas Hava Limanları

 

Sivas ili her ne kadar gelişmiş bir il olmasına rağmen bir adet hava limanı bulunmaktadır. Bu hava limanı ismi ise Nuri Demirağ Havalimanı olarak bilinmektedir.

Sivas Hava Limanına Nasıl Ulaşılır?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 25 kilometre gibi bir mesafe bulunmaktadır. Bu nedenle buraya özel taksi, özel araç ve VIP servisleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Örneğin, taksi ile gittiğinizi düşünürsek ortalama 40-45 Türk Lirası vermeniz gerekecektir. Ayrıca şehir merkezinden havaalanına götüren servislerde bulunuyor. Bunlardan birine binerek kısa sürede havalimanına ulaşabilirsiniz.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: