uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Sivas - Mardin Uçak Bileti


Mardin Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Birçok farklı medeniyeti, kültürü ve dini inanışı aynı anda barındıran Mardin son dönemlerin en fazla turist çeke bölgesi haline geldi. Unesco tarafından tescillenen şehir yurt içi turizmde kesinlikle görülmesi gereken şehirler arasında yer almaktadır. Mardin Yerli turist çektiği kadar yabancı turistleri de bölgeye çekmektedir. Yaz mevsiminin başından itibaren Mardin turizm sezonunu açıyor ve kültür turları ile milyonlarca insanı kendine çekiyor.

Mardin uçak biletleri artık oldukça uygun fiyatlı ve avantajlı şekilde alınabiliyor. İnternet üzerinden yapılacak olan ucuz uçak bileti sorgulama yöntemi ile her şehirden Mardin’e ucuz uçak bileti bulunabiliyor. Mardin ucuz uçak bileti sorgulama, kimlik doğrulama ve satın alma aşamalarından oluşmaktadır.

İnternet üzerinden ucuz uçak bileti almak için öncelikle bilet sorgulaması yapılmaktadır. Bilet tarihini ve saatini sisteme yazdıktan sonra hareket noktası da bilgiler arasına eklenir ve tüm ucuz Mardin biletleri sıralanır. Bu biletler yolculuk kalitesine ve uçak içi hizmet seçeneklerine göre değişik fiyatlar göstermektedir. Kendinize en uygun olan bileti seçtikten sonra alım işlemlerine geçebilirsiniz.

Mardin Kampanyalı Uçak Biletleri

Kilise, Camii ve havranın iç içe bulunduğu tarihi Mezopotamya kenti olan Mardin dar sokakları, kendine has evleri ve asırlık dini mekanları ile Türkiye şehirleri içerisindeki en farklı şehirlerden biri olmaktadır. Mardin’de birçok farklı inanışa sahip olan kişiler aynı kaderi paylaşmakta ve kardeşlik bilinci ile yaşamaktadır.

Bu tarihi medeniyetler şehri için bilet seçimi yaptıktan sonra kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. İnternet sitesi sizden kişisel iletişim bilgilerinizi isteyecektir. Telefon numaranıza sistem bir kod gönderecek ve bu kodu sayfada istenen alana yazılması gerekecektir. Bu işlemden sonra da kimlik doğrulaması yapılacak ve bilet satın alma işlemlerine geçilecektir. Mardin uçak bileti oldukça güvenli bir sistemden alınmaktadır.

İnternetten Mardin Ucuz Uçak Bileti Satın Al

3D Secure güvenlik alt yapısı ile hizmet veren uçak bileti satış sitesi üzerinde hesap bilgileriniz görünmeden işlem yapabilirsiniz. Ucuz uçak biletinin ödemesini kredi kartı ile veya banka havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça güvenli ve kaliteli bir yol sunan online uçak bileti alımları aynı zamanda en uygun fiyatları da sunmaktadır.

Mardin uçak biletini aldınız ve Mardin’e geldiniz. İşte Mardin’de kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerler, Mardin mutfağı ve tüm kültürel mekanları buradan bulabilirsiniz. Mardin gezilecek görülecek yerlere tabi ki dini mekanlardan başlanmalıdır. Çok sayıda cami, kilise ve havranın bulunduğu Mardin için uzun süreli bir tatil programı yapılmalıdır.

Mardin Kilise ve Manastırları

 • Deyrülzeferan Manastırı
 • Mor Gabriel Manastırı
 • Kırklar Kilisesi
 • Mor Yakup Kilisesi
 • Mor Mihail Kilisesi
 • Mor Evgin Manastırı
 • Mor Dimet Manastırı

Mardin Camileri

 • Şeyh Çubuk Camii
 • Pamuk Camii
 • Reyhaniye Camii
 • Melik Mahmut Camii
 • Kızıltepe Ulu Cami
 • Malik Mansur Medresesi
 • Mardin Ulu Camii
 • Şehideye Medresesi

Mardin’de sadece bu kadar cami ve kilise bulunmamaktadır.  Daha onlarca dini mekanlar bulunmaktadır. Özellikle de yıkılmış ve harap olmuş kiliseler çok fazla bulunmaktadır. Mardin’de bir de müzeler çok fazladır. özellikle de şehir içinde birçok farklı müze bulunmaktadır ve müzeler şehrin tarihine adeta ışık tutmaktadır.

Mardin Müzeleri

 • Mardin Müzesi
 • Sabancı Kent Müzesi
 • Nusaybin ilçesinde bulunan Dara Harabeleri

Mardin Çarşıları

Mardin’i diğer doğu şehirlerinden ayıran bir yapı da çarşılar olmaktadır. Şehir içerisinde onlarca çarşı vardır. Yöresel kültür örneklerinin bulunabileceği bu çarşılar aynı zamanda el sanatları ve Mardin kültürü için oldukça önemli olmaktadır. Mardin şehrine ait tüm ürünleri ve el sanatlarını Mardin çarşılarında bulabilirsiniz. Özellikle de Kayseriye çarşısı ve Revaklı çarşısı şehrin en meşhur çarşılarıdır.

Mardin Kaleleri

Mardin şehrinde onlarca farklı kale bulunmaktadır. Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapan Mardin’e yüzyıllar içinde birçok farklı mimaride kaleler yapılmıştır. Bu kalelerin çok azı sağlam bir şekilde duruyor. Birçok kale harabe durumdadır. En fazla turist çeken Mardin kaleleri ise Kartal Yuvası olarak adlandırılan Mardin Kalesi, Anzavur Kalesi, Marin Merdis Kalesi, Fatih Kalesi ile Rabbat Kalesi gibi kaleler kesinlikle gezilip görülmesi gereken kaleler arasındadır.

Mardin Evleri

1971 yılında doğal sit alanı ilan edilen tarihi Mardin evlerinin bulunduğu bölgeler asırlardır kendini korumakta ve tarihi özelliğinden hiçbir şey kaybetmeden estetik görünümünü sergiliyor. Kerpiç taşlardan ve çamurdan yapılan Mardin evleri gerek dış mimarisi gerekse iç mimarisi ile doğu bölgelerindeki en farklı mimari yapıyı oluşturmaktadır.

Mardin Mutfağı

Mardin her doğu şehri gibi et ve kebap üzerine kuruludur. Kebabın her türlüsünün yapıldığı Mardin’de bir de yöresel tatlar bulunmaktadır. Özellikle de Süryani mutfağı eşsiz tatlarda lezzetler sunmaktadır. Tabi Mardin şarapları ile de ünlü bir şehirdir. Birçok bölgeden fazla ve farklı şarap üretimi gerçekleştirilen Mardin’de Süryani şarapları en fazla tercih edilen şaraplardan olmaktadır.

Mardin mutfağında özellikle kebaplar geniş yer tutmaktadır. Acılı kebap, sebzeli kebap ve kuzu kebaplar en fazla yapılan kebap çeşitleridir. Kuzu kebaplar ise genellikle kuyunun içerisinde pişirilmekte ve farklı bir servis şekli ile sunulmaktadır. Mardin tatlıları ile de son derece farklı bir lezzet sunmaktadır. özellikle de peynir tatlıları kesinlikle tadılması gereken lezzetler arasında olmaktadır.

Mardin Gezi Rehberi

Mardin birçok farklı kültürün kesişim noktası olarak birçok farklı kültür özelliğini ve kültür ürünlerini de bünyesinde bulundurmaktadır. Belirtmek gerekir ki Mardin iki farklı şehirden oluşmaktadır. Birinci Mardin tarihi ve doğal güzelliklerin bulunacağı mekanlar olurken diğer Mardin ise modern kent görüntüsüne ulaşmış olan Mardin’dir.

Mardin şehir içinde yani eski Mardin’de araçla seyahat etme şansınız yoktur. Mardin’in kendine özgü dar ve taş yolları araçların geçmesi için pek uygun değildir. Özellikle de dar ve kavisli sokaklar ile basamaklar sanki tarihin içinde yapılan yolculuğun yolları ve merdivenleri olmaktadır. Eski Mardin sokaklarında sürekli olarak din adamlarının dinsel kıyafetler ile gezdiklerini görebilirsiniz. Yüzyıllardır bir arada yaşamanın vermiş olduğu saygınlık ve hoşgörü en iyi Mardin’de Görülecektir.

Mardin’e Ulaşım

Mardin havaalanına sürekli olarak seferler düzenlenmektedir. Türkiye’nin her yerinden Mardin’e uçakla ulaşım mümkün olmaktadır. Yurt içi ulaşımlardan en avantajlı yolculuğu sadece havayolu sağlamaktadır. Hem zaman açısından hem de maddi açıdan oldukça avantaj sağlayan uçak yolculukları internet bilet satış siteleri tarafından rahatlıkla alınmaktadır. Mardin havaalanı şehre 20 km uzaklıktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Dolmuş ve otobüs seferlerinin sürekli olarak yapıldığı şehir merkezine aynı zamanda günün her saatinde taksiler de gitmektedir. Dakikalık zaman aralıklarında şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. En kolay yollar ile ulaşılacak olan Mardin’ e aynı zamanda en ucuz şekilde ulaşım sağlamış olursunuz.

Basit bir yolla alınacak olan Mardin ucuz uçak bileti en karlı yolculuğu sunacaktır. İnternet üzerinden Mardin bileti alacağınız gibi aynı zamanda rezerve ettirebilir veya aldığınız biletin tarihini erteleyebilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinden bilet Check in işlemlerini yapabilir ve elektronik uçak biletlerini alarak havaalanlarında hiçbir işlem yapmadan direkt olarak uçuş kartınızı alabilirsiniz.


Sivas - Mardin uçak bileti

En Ucuz Sivas Uçak Bileti İçin Tıklayın…

Ülkemizin en soğuk illeri arasında bulunan Sivas'a daha önce hiç uçak ile gittiniz mi? Sivas'a rahat, hızlı ve güvenilir bir şekilde gidebilmeniz için uçak seferlerimiz başlamıştır. Uçak seferlerinde bilet nasıl alacağım tarzında soruları kafanızdan hemen silebilirsiniz. Günümüz şartlarında bu tarz soruların cevabı artık internet ile halledebiliyor. Uçak biletlerinizi internet sitemiz üzerinden rahatlıkla rezerve edebilirsiniz. Hava yolları artık daha fazla müşteri götürebilmek adına çeşitli kampanyalar düzenliyor. Sizler bu kampanyalardan yararlandığınız zaman ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizi incelediğiniz zaman en ucuz Sivas uçak bileti fiyatlarını rahatlıkla görebilirsiniz.

İstediğiniz zaman anında uçak bileti alma hakkınızı eliniz de bulunduruyorsunuz. En güzel illerimizden birisi olan Sivas'a uçak biletinizi hemen almanızı tavsiye ediyorum. Unutmayın hızlı bir şekilde yapacağınız yolculuk sizin için daha sağlıklı olacaktır. Zamandan tasarruf yaptığınız vakti eğlence için harcayabilirsiniz. Çeşitli sayıda uçak seferleri ve biletleri sizleri sistem üzerinde bekliyorlar.

Sivas'a Ne Zaman Gitmeliyim?

Sivas soğukları ile meşhur olduğu için kış aylarında genellikle gezi amaçlı gittiğiniz zaman alışık olmadığınız için çeşitli problemler yaşayabilirsiniz. Bunun yerine Sivas'a yaz aylarına doğru gittiğiniz zaman Sivas'ta bütün meydanların tıklım tıklım olduğunu göreceksiniz. İnsanlar kışın soğuklar da maalesef çıkamıyor. Uçak ile seyahat konusunda Sivas'a mayıs, şubat ve mart aylarını tercih edebilirsiniz. Genellikle en çok tercih edilen ay ise Mayıs olmaktadır. Gideceğiniz tarihten 21 gün önce alacağınız biletler ekonomik açıdan daha önem taşımaktadır.

Sivas'ın Tarihi

İç Anadolu'nun en eski ve önemli kentleri arasında yer alan Sivas'ın eski adı Latince Sebastea olarak bilinmektedir. Eskiden ve günümüz de önemli yerleşim merkezlerinden biri olarak gösterilen Sivas'ın ilçeleri haritanın birçok bölgesine dağılmıştır. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde çeşitli ilçeleri bulunmaktadır. Sivas iline gittiğiniz zaman üç bölgenin kültür unsurlarına rastlayabilirsiniz.

Dünyaca ünlü kangal köpekleri ve linyit işletmeciliği ile Sivas ilimiz Türkiye açısından büyük bir önem taşımaktadır. Sivas iline gittiğiniz zaman Kangal çiftliklerini görmeden dönmenizi tavsiye etmem.

Sivas Nerede?

Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde Sivas ilimiz bulunmaktadır. Mezopotamya sınırları içerisinde bulunan Sivas kervanların geçişine tanık olmaktadır. Fırat Nehri'nin önemli kollarından bir tanesi olan Karasu Nehri, Sivas ili il sınırları içerisinde yer almaktadır.

Sivas İklimi ve Bitki Örtüsü

İç Anadolu'da hakim olan kara iklimi Sivas ili içinde geçerlidir. Bu iklim ise yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve yağışlı olarak bilinir. Bu nedenle bahsettiğim gibi Sivas ilini gezmek istiyorsanız yaz aylarını tercih etmelisiniz. Diğer illerde günlük güneşlik bir hava olmasına rağmen Sivas ilinde üşüyebilirsiniz. Bitki örtüsü ise ilkbahar ve sonbahar da yemyeşil yazın ise bozkır görünümüne bürünmektedir.

Sivas'ın Lezzetleri

 • Çirli Et
 • Divriği Pilavı
 • Sivas Kebabı
 • Kelle Tatlısı
 • Cılbır
 • Ayran Çorbası
 • Mirik Köfte
 • Patatesli Hıngal
 • Sivas Köftesi

Sivas'ta Gezilecek Yerler

 • Çifte Minareli Medrese
 • Buruciye (Şifaiye) Medresesi
 • Sivas Kongre Müzesi
 • Gök Medrese
 • Ulu Camii
 • Kangal Balıklı Kaplıca
 • Gürün Gökpınar Gölü
 • Gürün Şuğul Vadisi
 • Gemerek Sızır Şelalesi
 • Aşık Veysel Müzesi
 • Divriği Ulu Camii
 • Zara Tödürge Gölü
 • Sivas Eğri Köprü
 • Paşabahçe Mesire Alanı

Sivas'ta Hediyelik Eşya

 • Kangal köpeği ile ilgili maketler alabilirsiniz.
 • Kemik bıçakları satın alabilirsiniz.
 • Divriğ Camii ve Ulu Camii gibi önemli tarihi yerlerin maketlerini ve yapıştırmalarını satın alabilirsiniz.
 • Kemik bıçakların yanı sıra aynı şekilde birçok hediyelik eşya dükkanında satın alabileceğiniz kemik tarakları tercih edebilirsiniz.
 • Hediyelik eşya alacağınız zaman kesinlikle Sivas'ta pazarlığın sünnet olduğunu unutmayın.

Sivas Hava Limanları

 

Sivas ili her ne kadar gelişmiş bir il olmasına rağmen bir adet hava limanı bulunmaktadır. Bu hava limanı ismi ise Nuri Demirağ Havalimanı olarak bilinmektedir.

Sivas Hava Limanına Nasıl Ulaşılır?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 25 kilometre gibi bir mesafe bulunmaktadır. Bu nedenle buraya özel taksi, özel araç ve VIP servisleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Örneğin, taksi ile gittiğinizi düşünürsek ortalama 40-45 Türk Lirası vermeniz gerekecektir. Ayrıca şehir merkezinden havaalanına götüren servislerde bulunuyor. Bunlardan birine binerek kısa sürede havalimanına ulaşabilirsiniz.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: