uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Sivas - Mersin Uçak Bileti


Mersin Ucuz Uçak Bileti Al

Akdeniz kıyısı boyunca uzanan ve iklimi ile en elverişli şehirlerden olan Mersin aynı zamanda doğal ve tarihi güzellikleri ile de yıl boyunca turist çekmektedir. Mersin yaz ayları boyunca Türkiye’nin en sıcak şehirleri arasında yer almaktadır. 1.670.00 bin nüfuslu şehirde yaz mevsiminde öğle sıcağında dışarı çıkmak oldukça tehlikeli bir durum oluşturmaktadır. Kışların oldukça ılıman geçtiği ve kar yağışının çok nadir olduğu Mersin’e en avantajlı ulaşım sistemini ise havayolları sunmaktadır.

Birçok farklı kültürü içerisinde bulunduran Mersin’de özellikle de Eshab – ı Kehf mağarası ile cennet ve cehennem obrukları şehrin turistik mekanlarını oluşturmaktadır. Ayrıca Anamur müzesi, Mustafa Erim Kent Müzesi ve Nusret Mayın gemisi gibi birçok farklı mekanlar Mersin’de kesinlikle gezilip görülmesi gereken noktaları oluşturmaktadır.

Mersin’e en avantajlı şekilde ulaşım sağlayacak olan havayolları için internet üzerinden bilet alımları gerçekleştirmek uçak biletlerinin daha uygun fiyatlı olmasını sağlayacaktır. En güvenli şekilde internet sitesi üzerinden üç adımda Mersin ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Mersin için ucuz uçak bileti alımlarında öncelikle bilet sorgulaması yapmanız gerekir. Bilet sorgulama işlemlerinde hareket noktasını, bilet saatini ve tarihini yazmanız gerekmektedir. Bu bilgiler sisteme girildikten sonra Mersin ucuz uçak bileti sorgula sekmesi tıklanmalıdır.

Mersin Ucuz Uçak Bileti Sorgula

Sorgulama yapılarak tüm kalitelerde ve tüm hizmetlerden Mersi en uygun fiyatlı uçak biletleri bulunabilecektir. Bulunan bu biletler için satın alma işlemleri ve rezerve işlemleri yapılabilmektedir. Sorgulanan biletlerin alınması için öncelikle kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Kimlik doğrulamasında sisteme girilecek olan telefon numarasına doğrulama kodu gönderilecektir. Mesaj yoluyla gönderilen doğrulama kodları tekrardan sisteme girildiğinde kimlik doğrulaması yapılmış ve bilet alım işlemlerine geçilmiş olunacaktır.

Bilet alım işlemleri 3D Secure güvenlik sistemi alt yapısında gerçekleşmektedir. Mersin ucuz uçak biletleri kredi karı ödemeleri ile veya banka havalesi EFT ile yapılabilmektedir. Bu ödemelerde hesap bileğileri görünmez ve hiçbir şekilde bir güvenlik zafiyeti oluşmaz.

3D Secure Güvenlik Alt Yapısı İle Satış Yapan Bilet Siteleri

Mersin ucuz uçak bileti alım işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda biletlerin tüm check in işlemlerini de yapabilirsiniz. Mersin ucuz uçak bileti alımlarından sonra biletleriniz kısa mesaj olarak veya mail yoluyla gönderilecektir. Bu belgeler uçak bileti niteliğinde olup içerisinde tüm bilgiler yer almaktadır. Aynı zamanda uçak biletleri akıllı telefon uygulaması olarak da gönderilmektedir. E – biletlerde çıktı almanıza gerek yoktur. Bilet alımlarından sonra biletlerinizi anında çekin yaptırabilirsiniz ve havaalanlarında saatlerce işlem yapmak zorunda kalmazsınız.

En avantajlı şekilde Mersin ucuz uçak biletleri alındıktan sonra ise Mersin hakkında bilgi toplanabilir ve bu bilgiler ile şehir turu daha rahat bir şekilde gerçekleşir. Mersin medeniyet ve kültür tarihi açısından oldukça geniş bir tarihe sahiptir. Bu yüzden de planlı bir gezi planı çıkarılmalıdır. Aksi takdirde şehrin tamamının gezilmesi imkansız olacaktır.

Mersin’de Kesinlikle Gezilmesi Gereken Tarihi Mekanlar

Cennet Cehennem Mağaraları; Narlıkuyu – Silifke yolu üzerinde bulunan bu karstik çökükler birbirilerine oldukça yakın mesafededir. Cennet mağarasının önünde asırlardır bozulmadan duran Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır. Kesme taştan yapılan bu kilise Hristiyanlık için oldukça önemli olan kiliseler arasında bulunmaktadır. Cennet mağarasının en derinlerine kadar inmek mümkündür. Cennet mağarasına bu kadar kolay şekilde inilebilirken cehennem mağarasına en sığ yerine kadar bile zor inilmektedir. Cehennem mağarasında Zeus’un yedi başlı ejderhayı tutsak ettiğine inanılmaktadır.

Astım Dilek Mağarası; 150 metreden fazla uzun olan sarkıt ve dikitlerin oluşturduğu bu mağaranın astım hastalarına şifa verdiğine inanılmaktadır. Yıl içinde yüz binlerce turistin akınına uğrayan Astım Dilek mağarası aynı zamanda tutulan tüm iyi niyetli dilekleri de kabul ettiği söylenegelmektedir.

Anamur Kalesi; Roma döneminden kalan birçok eserin sergilendiği bu tarihi kale aynı zamanda milattan önce kurulmuş olan Anemurium kent kalıntılarının da sergilendiği alan olmaktadır.

Eshab – ı Kehf Mağarası; Tüm dinler için ortak olan bu mağara yedi uyuyanların mağarasıdır. Her dinde anlatılan bu rivayete göre krallarının zulmünden kaçan 7 kişi bu mağaraya saklanır ve bir gece bu mağara da kalırlar. Fakat onlar için bir gece gibi geçen bu zamanda çağlar atlanmış ve yeni bir yüzyıl başlamıştır.

Mersin Mutfağı

Mersin mutfağı da doğu illeri gibi et üzerine kuruludur. Aslında bir Akdeniz kendi olan Mersin Adana ile yarışacak seviyede kebap tüketmektedir. Mersin kebabı oldukça farklı lezzeti ve farklı pişirilme özelliği ile kesinlikle tadılması gereken lezzetler arasında olmaktadır.

Mersin mutfağı denilince tabi ki akla ilk olarak tantuni gelir. Türkiye’nin hemen her şehrinde yapıla tantuni Mersin’de daha farklı yapılmakta ve lezzeti daha farklı boyutlarda olmaktadır. Mersin tantunisi kuşbaşı doğranmış etlerin saçta kavrulması ve özel dürümüne sarılarak servis edilmesi ile yapılmaktadır. Tantuni yanında da limon ve turşu servis edilmektedir.

Mersin cezeryesi; Havucun rendelenmesi ile yapılan Mersin Cezeryesi yöresel bir lezzet olmaktadır. Her damak zevkine uygun olan olağanüstü tadının yanında Mersin cezeryesi tam bir enerji deposudur. Özellikle gelişim çağındaki çocukların ve sporcuların kesinlikle Mersin cezeryesi tüketmesi gerekmektedir.

Mersine özgü olan Mersin Kerebeci özellikle ramazan ayında şehirde çokça tüketilmektedir. 7 gün boyunca özelliğini koruyan ve hiçbir şekilde bozulmayan Mersin Kerebeci uzun yol içinde uygun olmaktadır. Köfte şeklinde hazırlanan ve içerisine de fıstık atılan irmikten yapılan Mersin Kerebeci Çöven sosu ile servis edilmektedir.

Mersin’de Yapmadan Dönme

 • Gülnar bölgesinde bulunan Zeybe türbesi ziyaret edilmeden kesinlikle dönülmemelidir.
 • Mersin Mut bölgesinde Mut Kalesi, Yer Köprü şelalesi ve Alahan Manastırı kesinlikle ziyaret edilmeden Mersinden dönülmemelidir.
 • Karaekşi bölgesinde alabalık yemeden, Sertavul bölgesinde saç kavurma yemeden, Silifke kebabının tadına bakmadan, hediyelik zeytin ve kayısı ile muz ve yer fıstığı almadan Mersin’den dönülmemelidir.

Mersin’den Alınacak Hediyelik Eşyalar

Mersin hediyelik eşya anlamında birçok farklı seçeneği sunar. El işi oya örneklerinden tatlı ve yöresel tatlara kadar birçok farklı nitelikte hediyelik eşya alınabilir. Şehir merkezinde bulunan çarşılarda Mersin yöresine ait olan birçok el işlemesi, oya çeşitleri ve mersin tasvirleri bulabilirsiniz. Ayrıca Mersin’de birçok farklı desende ve tasarımda el emeği halı ve kilim örnekleri de bulabilirsiniz. Yörük kültürüne ait farklı kıl halılar ve duvar süslemek için kullanılan halıları da bulabilirsiniz. Mersin aynı zamanda muzun da ana vatanı olmaktadır. Mersin dönüşlerinde insanlar yüksek miktarda muz almaktadır.

Mersin’e Havayolu ile Ulaşım

Yurt içinde Mersin yolculuğu kesinlikle uçakla yapılmalıdır. Çünkü uçak ile yapılacak olan Mersin yolculuğu hem fiyat açısından hem de zaman açısından oldukça avantaj sağlayacaktır. İnternetten kolayca alınacak olan ucuz Mersin uçak bileti sayesinde en ekonomik şekilde Mersin’ ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin havaalanı şuan için yapım aşamasındadır. Bu yüzden de Mersin ulaşımlarında Adana havaalanı kullanılmaktadır. Adana’dan Mersin’e ise toplu taşıma araçları bulunmakta, özel transfer firmaları da ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda Adana Mersin arası özel taksiler ve Havaş da hizmet vermektedir.


Sivas - Mersin uçak bileti

En Ucuz Sivas Uçak Bileti İçin Tıklayın…

Ülkemizin en soğuk illeri arasında bulunan Sivas'a daha önce hiç uçak ile gittiniz mi? Sivas'a rahat, hızlı ve güvenilir bir şekilde gidebilmeniz için uçak seferlerimiz başlamıştır. Uçak seferlerinde bilet nasıl alacağım tarzında soruları kafanızdan hemen silebilirsiniz. Günümüz şartlarında bu tarz soruların cevabı artık internet ile halledebiliyor. Uçak biletlerinizi internet sitemiz üzerinden rahatlıkla rezerve edebilirsiniz. Hava yolları artık daha fazla müşteri götürebilmek adına çeşitli kampanyalar düzenliyor. Sizler bu kampanyalardan yararlandığınız zaman ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizi incelediğiniz zaman en ucuz Sivas uçak bileti fiyatlarını rahatlıkla görebilirsiniz.

İstediğiniz zaman anında uçak bileti alma hakkınızı eliniz de bulunduruyorsunuz. En güzel illerimizden birisi olan Sivas'a uçak biletinizi hemen almanızı tavsiye ediyorum. Unutmayın hızlı bir şekilde yapacağınız yolculuk sizin için daha sağlıklı olacaktır. Zamandan tasarruf yaptığınız vakti eğlence için harcayabilirsiniz. Çeşitli sayıda uçak seferleri ve biletleri sizleri sistem üzerinde bekliyorlar.

Sivas'a Ne Zaman Gitmeliyim?

Sivas soğukları ile meşhur olduğu için kış aylarında genellikle gezi amaçlı gittiğiniz zaman alışık olmadığınız için çeşitli problemler yaşayabilirsiniz. Bunun yerine Sivas'a yaz aylarına doğru gittiğiniz zaman Sivas'ta bütün meydanların tıklım tıklım olduğunu göreceksiniz. İnsanlar kışın soğuklar da maalesef çıkamıyor. Uçak ile seyahat konusunda Sivas'a mayıs, şubat ve mart aylarını tercih edebilirsiniz. Genellikle en çok tercih edilen ay ise Mayıs olmaktadır. Gideceğiniz tarihten 21 gün önce alacağınız biletler ekonomik açıdan daha önem taşımaktadır.

Sivas'ın Tarihi

İç Anadolu'nun en eski ve önemli kentleri arasında yer alan Sivas'ın eski adı Latince Sebastea olarak bilinmektedir. Eskiden ve günümüz de önemli yerleşim merkezlerinden biri olarak gösterilen Sivas'ın ilçeleri haritanın birçok bölgesine dağılmıştır. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde çeşitli ilçeleri bulunmaktadır. Sivas iline gittiğiniz zaman üç bölgenin kültür unsurlarına rastlayabilirsiniz.

Dünyaca ünlü kangal köpekleri ve linyit işletmeciliği ile Sivas ilimiz Türkiye açısından büyük bir önem taşımaktadır. Sivas iline gittiğiniz zaman Kangal çiftliklerini görmeden dönmenizi tavsiye etmem.

Sivas Nerede?

Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde Sivas ilimiz bulunmaktadır. Mezopotamya sınırları içerisinde bulunan Sivas kervanların geçişine tanık olmaktadır. Fırat Nehri'nin önemli kollarından bir tanesi olan Karasu Nehri, Sivas ili il sınırları içerisinde yer almaktadır.

Sivas İklimi ve Bitki Örtüsü

İç Anadolu'da hakim olan kara iklimi Sivas ili içinde geçerlidir. Bu iklim ise yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve yağışlı olarak bilinir. Bu nedenle bahsettiğim gibi Sivas ilini gezmek istiyorsanız yaz aylarını tercih etmelisiniz. Diğer illerde günlük güneşlik bir hava olmasına rağmen Sivas ilinde üşüyebilirsiniz. Bitki örtüsü ise ilkbahar ve sonbahar da yemyeşil yazın ise bozkır görünümüne bürünmektedir.

Sivas'ın Lezzetleri

 • Çirli Et
 • Divriği Pilavı
 • Sivas Kebabı
 • Kelle Tatlısı
 • Cılbır
 • Ayran Çorbası
 • Mirik Köfte
 • Patatesli Hıngal
 • Sivas Köftesi

Sivas'ta Gezilecek Yerler

 • Çifte Minareli Medrese
 • Buruciye (Şifaiye) Medresesi
 • Sivas Kongre Müzesi
 • Gök Medrese
 • Ulu Camii
 • Kangal Balıklı Kaplıca
 • Gürün Gökpınar Gölü
 • Gürün Şuğul Vadisi
 • Gemerek Sızır Şelalesi
 • Aşık Veysel Müzesi
 • Divriği Ulu Camii
 • Zara Tödürge Gölü
 • Sivas Eğri Köprü
 • Paşabahçe Mesire Alanı

Sivas'ta Hediyelik Eşya

 • Kangal köpeği ile ilgili maketler alabilirsiniz.
 • Kemik bıçakları satın alabilirsiniz.
 • Divriğ Camii ve Ulu Camii gibi önemli tarihi yerlerin maketlerini ve yapıştırmalarını satın alabilirsiniz.
 • Kemik bıçakların yanı sıra aynı şekilde birçok hediyelik eşya dükkanında satın alabileceğiniz kemik tarakları tercih edebilirsiniz.
 • Hediyelik eşya alacağınız zaman kesinlikle Sivas'ta pazarlığın sünnet olduğunu unutmayın.

Sivas Hava Limanları

 

Sivas ili her ne kadar gelişmiş bir il olmasına rağmen bir adet hava limanı bulunmaktadır. Bu hava limanı ismi ise Nuri Demirağ Havalimanı olarak bilinmektedir.

Sivas Hava Limanına Nasıl Ulaşılır?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 25 kilometre gibi bir mesafe bulunmaktadır. Bu nedenle buraya özel taksi, özel araç ve VIP servisleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Örneğin, taksi ile gittiğinizi düşünürsek ortalama 40-45 Türk Lirası vermeniz gerekecektir. Ayrıca şehir merkezinden havaalanına götüren servislerde bulunuyor. Bunlardan birine binerek kısa sürede havalimanına ulaşabilirsiniz.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: