uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Tokat - Mardin Uçak Bileti


Mardin Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Birçok farklı medeniyeti, kültürü ve dini inanışı aynı anda barındıran Mardin son dönemlerin en fazla turist çeke bölgesi haline geldi. Unesco tarafından tescillenen şehir yurt içi turizmde kesinlikle görülmesi gereken şehirler arasında yer almaktadır. Mardin Yerli turist çektiği kadar yabancı turistleri de bölgeye çekmektedir. Yaz mevsiminin başından itibaren Mardin turizm sezonunu açıyor ve kültür turları ile milyonlarca insanı kendine çekiyor.

Mardin uçak biletleri artık oldukça uygun fiyatlı ve avantajlı şekilde alınabiliyor. İnternet üzerinden yapılacak olan ucuz uçak bileti sorgulama yöntemi ile her şehirden Mardin’e ucuz uçak bileti bulunabiliyor. Mardin ucuz uçak bileti sorgulama, kimlik doğrulama ve satın alma aşamalarından oluşmaktadır.

İnternet üzerinden ucuz uçak bileti almak için öncelikle bilet sorgulaması yapılmaktadır. Bilet tarihini ve saatini sisteme yazdıktan sonra hareket noktası da bilgiler arasına eklenir ve tüm ucuz Mardin biletleri sıralanır. Bu biletler yolculuk kalitesine ve uçak içi hizmet seçeneklerine göre değişik fiyatlar göstermektedir. Kendinize en uygun olan bileti seçtikten sonra alım işlemlerine geçebilirsiniz.

Mardin Kampanyalı Uçak Biletleri

Kilise, Camii ve havranın iç içe bulunduğu tarihi Mezopotamya kenti olan Mardin dar sokakları, kendine has evleri ve asırlık dini mekanları ile Türkiye şehirleri içerisindeki en farklı şehirlerden biri olmaktadır. Mardin’de birçok farklı inanışa sahip olan kişiler aynı kaderi paylaşmakta ve kardeşlik bilinci ile yaşamaktadır.

Bu tarihi medeniyetler şehri için bilet seçimi yaptıktan sonra kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. İnternet sitesi sizden kişisel iletişim bilgilerinizi isteyecektir. Telefon numaranıza sistem bir kod gönderecek ve bu kodu sayfada istenen alana yazılması gerekecektir. Bu işlemden sonra da kimlik doğrulaması yapılacak ve bilet satın alma işlemlerine geçilecektir. Mardin uçak bileti oldukça güvenli bir sistemden alınmaktadır.

İnternetten Mardin Ucuz Uçak Bileti Satın Al

3D Secure güvenlik alt yapısı ile hizmet veren uçak bileti satış sitesi üzerinde hesap bilgileriniz görünmeden işlem yapabilirsiniz. Ucuz uçak biletinin ödemesini kredi kartı ile veya banka havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça güvenli ve kaliteli bir yol sunan online uçak bileti alımları aynı zamanda en uygun fiyatları da sunmaktadır.

Mardin uçak biletini aldınız ve Mardin’e geldiniz. İşte Mardin’de kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerler, Mardin mutfağı ve tüm kültürel mekanları buradan bulabilirsiniz. Mardin gezilecek görülecek yerlere tabi ki dini mekanlardan başlanmalıdır. Çok sayıda cami, kilise ve havranın bulunduğu Mardin için uzun süreli bir tatil programı yapılmalıdır.

Mardin Kilise ve Manastırları

 • Deyrülzeferan Manastırı
 • Mor Gabriel Manastırı
 • Kırklar Kilisesi
 • Mor Yakup Kilisesi
 • Mor Mihail Kilisesi
 • Mor Evgin Manastırı
 • Mor Dimet Manastırı

Mardin Camileri

 • Şeyh Çubuk Camii
 • Pamuk Camii
 • Reyhaniye Camii
 • Melik Mahmut Camii
 • Kızıltepe Ulu Cami
 • Malik Mansur Medresesi
 • Mardin Ulu Camii
 • Şehideye Medresesi

Mardin’de sadece bu kadar cami ve kilise bulunmamaktadır.  Daha onlarca dini mekanlar bulunmaktadır. Özellikle de yıkılmış ve harap olmuş kiliseler çok fazla bulunmaktadır. Mardin’de bir de müzeler çok fazladır. özellikle de şehir içinde birçok farklı müze bulunmaktadır ve müzeler şehrin tarihine adeta ışık tutmaktadır.

Mardin Müzeleri

 • Mardin Müzesi
 • Sabancı Kent Müzesi
 • Nusaybin ilçesinde bulunan Dara Harabeleri

Mardin Çarşıları

Mardin’i diğer doğu şehirlerinden ayıran bir yapı da çarşılar olmaktadır. Şehir içerisinde onlarca çarşı vardır. Yöresel kültür örneklerinin bulunabileceği bu çarşılar aynı zamanda el sanatları ve Mardin kültürü için oldukça önemli olmaktadır. Mardin şehrine ait tüm ürünleri ve el sanatlarını Mardin çarşılarında bulabilirsiniz. Özellikle de Kayseriye çarşısı ve Revaklı çarşısı şehrin en meşhur çarşılarıdır.

Mardin Kaleleri

Mardin şehrinde onlarca farklı kale bulunmaktadır. Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapan Mardin’e yüzyıllar içinde birçok farklı mimaride kaleler yapılmıştır. Bu kalelerin çok azı sağlam bir şekilde duruyor. Birçok kale harabe durumdadır. En fazla turist çeken Mardin kaleleri ise Kartal Yuvası olarak adlandırılan Mardin Kalesi, Anzavur Kalesi, Marin Merdis Kalesi, Fatih Kalesi ile Rabbat Kalesi gibi kaleler kesinlikle gezilip görülmesi gereken kaleler arasındadır.

Mardin Evleri

1971 yılında doğal sit alanı ilan edilen tarihi Mardin evlerinin bulunduğu bölgeler asırlardır kendini korumakta ve tarihi özelliğinden hiçbir şey kaybetmeden estetik görünümünü sergiliyor. Kerpiç taşlardan ve çamurdan yapılan Mardin evleri gerek dış mimarisi gerekse iç mimarisi ile doğu bölgelerindeki en farklı mimari yapıyı oluşturmaktadır.

Mardin Mutfağı

Mardin her doğu şehri gibi et ve kebap üzerine kuruludur. Kebabın her türlüsünün yapıldığı Mardin’de bir de yöresel tatlar bulunmaktadır. Özellikle de Süryani mutfağı eşsiz tatlarda lezzetler sunmaktadır. Tabi Mardin şarapları ile de ünlü bir şehirdir. Birçok bölgeden fazla ve farklı şarap üretimi gerçekleştirilen Mardin’de Süryani şarapları en fazla tercih edilen şaraplardan olmaktadır.

Mardin mutfağında özellikle kebaplar geniş yer tutmaktadır. Acılı kebap, sebzeli kebap ve kuzu kebaplar en fazla yapılan kebap çeşitleridir. Kuzu kebaplar ise genellikle kuyunun içerisinde pişirilmekte ve farklı bir servis şekli ile sunulmaktadır. Mardin tatlıları ile de son derece farklı bir lezzet sunmaktadır. özellikle de peynir tatlıları kesinlikle tadılması gereken lezzetler arasında olmaktadır.

Mardin Gezi Rehberi

Mardin birçok farklı kültürün kesişim noktası olarak birçok farklı kültür özelliğini ve kültür ürünlerini de bünyesinde bulundurmaktadır. Belirtmek gerekir ki Mardin iki farklı şehirden oluşmaktadır. Birinci Mardin tarihi ve doğal güzelliklerin bulunacağı mekanlar olurken diğer Mardin ise modern kent görüntüsüne ulaşmış olan Mardin’dir.

Mardin şehir içinde yani eski Mardin’de araçla seyahat etme şansınız yoktur. Mardin’in kendine özgü dar ve taş yolları araçların geçmesi için pek uygun değildir. Özellikle de dar ve kavisli sokaklar ile basamaklar sanki tarihin içinde yapılan yolculuğun yolları ve merdivenleri olmaktadır. Eski Mardin sokaklarında sürekli olarak din adamlarının dinsel kıyafetler ile gezdiklerini görebilirsiniz. Yüzyıllardır bir arada yaşamanın vermiş olduğu saygınlık ve hoşgörü en iyi Mardin’de Görülecektir.

Mardin’e Ulaşım

Mardin havaalanına sürekli olarak seferler düzenlenmektedir. Türkiye’nin her yerinden Mardin’e uçakla ulaşım mümkün olmaktadır. Yurt içi ulaşımlardan en avantajlı yolculuğu sadece havayolu sağlamaktadır. Hem zaman açısından hem de maddi açıdan oldukça avantaj sağlayan uçak yolculukları internet bilet satış siteleri tarafından rahatlıkla alınmaktadır. Mardin havaalanı şehre 20 km uzaklıktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Dolmuş ve otobüs seferlerinin sürekli olarak yapıldığı şehir merkezine aynı zamanda günün her saatinde taksiler de gitmektedir. Dakikalık zaman aralıklarında şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. En kolay yollar ile ulaşılacak olan Mardin’ e aynı zamanda en ucuz şekilde ulaşım sağlamış olursunuz.

Basit bir yolla alınacak olan Mardin ucuz uçak bileti en karlı yolculuğu sunacaktır. İnternet üzerinden Mardin bileti alacağınız gibi aynı zamanda rezerve ettirebilir veya aldığınız biletin tarihini erteleyebilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinden bilet Check in işlemlerini yapabilir ve elektronik uçak biletlerini alarak havaalanlarında hiçbir işlem yapmadan direkt olarak uçuş kartınızı alabilirsiniz.


Tokat - Mardin uçak bileti

En Ucuz Tokat Uçak Bileti Bizde

Ticaret anlamında oldukça başarılı bir grafik gösteren Tokat ilimize daha önce gittiniz mi? Tokat iline hiç gitmeyi düşünüyor musunuz? Geçtiğimiz yıllarda Tokat iline özel arabam ile gitmek yerine uçak ile gitmeyi tercih ettim. Gezi planı detaylarım tam anlamıyla değişti. Özel arabam ile gittiğim zaman yaklaşık yarım günümü feda etmek durumunda kalıyordum. Uçak ile gittiğim zaman ise hızlı, güvenilir ve tüm enerjimi bana bıraktı. Üstüne üstlük artık uçak bileti sandığınız kadar pahalı değil. Uçak şirketleri her geçen gün sayısı arttığı için firmalar arasında rekabet doğmaya başladı. Bütün havayolu şirketleri daha fazla müşteriye hitap edebilmek için ucuz uçak bileti satışı ayarlamaya çalışıyorlar.

Geçtiğimiz yıl kampanya dönemlerinde en ucuz Tokat uçak bileti satın almıştım. Sizler de sistem üzerinden bütün uçak biletlerini takip edebilirsiniz. Bu sayede en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. 21 gün önceden alacağınız biletler için ekstra ekonomik olduğunu hatırlatayım.

Tokat'a Ne Zaman Gitmeli

Tokat ilinde sürekli olarak yağış hakim olduğu için genellikle en sıcak aylarda gitmelisiniz. Tokatta en soğuk ay Ocak, en sıcak ay ise Temmuz olmaktadır. Temmuz ayını Tokat için gezi planları arasına ayırabilirsiniz. 21 gün önceden alacağınız uçak biletleri sayesinde daha ekonomik tatil planı yapmış olacaksınız.

Tokat Nerede

Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Komşu illeri ise şu şekilde dağılım göstermektedir. Kuzeyinde Samsun, kuzeydoğusunda Ordu, doğu ve güneyde Sivas illeri ile komşu olmaktadır. İlçelerinden Yeşilyurt ve Sulusaray İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Bu ilçelerde iklim ise biraz daha farklılık gösterir.

Tokat Tarihi

M.Ö 4000 yıllarından bu yana tokat gelişimini ve varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Tokat varlığını gösterdiği bu süreçte 14 devlet ve beyliği ağırlamıştır. Sulak vadilerin ve ormanlık alanların bol olduğu Tokat ilinin eski isimleri ise Komana, Kah-Cun, Dar-ün Nusret ve Sobaru olarak bilinmektedir. Her yıl gelişiminin üstüne biraz daha ekleyen Tokat ili 12 ilçe ve 77 belde ile günümüze doğal güzelliklerini korumayı başarmıştır.

Tokat İklimi ve Bitki Örtüsü

Tokat tam olarak ortada bir ilimiz olmaktadır. Karadeniz ve İç Anadolu bölgeleri arasında kalmıştır. Bu iki bölgenin iklimleri yer yer Tokat ilinde görülmektedir. Tokat'ın güney taraflarına doğru gidildikçe İç Anadolu iklimi görülmektedir. İç Anadolu iklimi ise biraz daha Karadeniz iklimine göre kışları soğuk geçmektedir. Yağışın bol olduğu bu memlekette her mevsim yağış görülmektedir. En yüksek sıcaklık Temmuz ve Ağustos aylarında en düşük sıcaklık ise Aralık ve Ocak aylarında görülmektedir. Yağış miktarı bol olan bu ilimizde orman ve bitki açısında oldukça zengindir. Tokat ormanlarında bozkır bitkilerine, fundalıklara ve çalılıklara bol bol rastlayabilirsiniz.

Tokat'ın Yöresel Lezzetleri

Tokat iline gittiğim zaman tattığım ve beğendiğim lezzetleri not almaktan çekinmedim. Sizler için beğendiğim lezzetleri aşağıya sıralayacağım. Sizler de bu yöresel lezzetler hakkında gitmeden önce fikir sahibi olursanız iyi olacağını düşünüyorum.

 • Güveçte Nohut
 • Bakla Dolması
 • BAT
 • Tokat Kebabı
 • Tokat Çöreği
 • Cevizli Bal
 • Tokat Sarması
 • Pehli
 • Erik Çiri
 • Güveçte Tokat Sarma
 • Kabak Kavurması
 • Madımak
 • Yavan Dolması
 • Tokat Mantısı

Tokat'ta Gezilecek Yerler

 • Ballıca Mağarası
 • Kaz Gölü
 • Sulusaray Kaplıcaları
 • Reşadiye Kaplıcaları
 • Sulusaray Antik Kenti
 • Mahpere Hatun Kervansarayı
 • Sulusokak Çarşısı
 • Tufantepe Baraj Gölü
 • Zile Kalesi
 • Niksar Kalesi
 • Ayvaz Parkı

Tokat Hediyelik Eşya

Tokat iline gittiğiniz zaman dönüşlerde eşinize, dostunuza ve sevdiklerine alabileceğiniz hediyelik eşyalardan bahsedeceğim. Bez sucuk, Ceviz, Tarhana, Tokat Bileziği, Çarık, Çemen, Kuşburnu Marmelatı, Tokat Yaprağı, Tokat Yazması, Zile Pekmezi ile Zile Leblebisi satın alabilirsiniz. Tokat ilinde daha çok atıştırmalık ürünler hediyelik eşya olarak kullanılıyor.

Tokat Havalimanı

Tokat ilinin gelişmesi ile birlikte 1995 yılında havalimanı açılmıştır. Tokat Havalimanı türü ise sivil olarak hizmet vermektedir. Asfalt pisti bulunan bu havalimanına Türk Hava Yolları ve Bora Jet uçakları çok sık iniş-kalkış düzenlemektedir.

Tokat Havalimanına Nasıl Giderim?

Tokat il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına taksi veya özel araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ise oldukça uygundur.  Ayrıca şehir merkezinden bazı uçak firmaları servis hizmeti de vermektedir.

 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: