uçak bileti
Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Tokat - Mersin Uçak Bileti


Mersin Ucuz Uçak Bileti Al

Akdeniz kıyısı boyunca uzanan ve iklimi ile en elverişli şehirlerden olan Mersin aynı zamanda doğal ve tarihi güzellikleri ile de yıl boyunca turist çekmektedir. Mersin yaz ayları boyunca Türkiye’nin en sıcak şehirleri arasında yer almaktadır. 1.670.00 bin nüfuslu şehirde yaz mevsiminde öğle sıcağında dışarı çıkmak oldukça tehlikeli bir durum oluşturmaktadır. Kışların oldukça ılıman geçtiği ve kar yağışının çok nadir olduğu Mersin’e en avantajlı ulaşım sistemini ise havayolları sunmaktadır.

Birçok farklı kültürü içerisinde bulunduran Mersin’de özellikle de Eshab – ı Kehf mağarası ile cennet ve cehennem obrukları şehrin turistik mekanlarını oluşturmaktadır. Ayrıca Anamur müzesi, Mustafa Erim Kent Müzesi ve Nusret Mayın gemisi gibi birçok farklı mekanlar Mersin’de kesinlikle gezilip görülmesi gereken noktaları oluşturmaktadır.

Mersin’e en avantajlı şekilde ulaşım sağlayacak olan havayolları için internet üzerinden bilet alımları gerçekleştirmek uçak biletlerinin daha uygun fiyatlı olmasını sağlayacaktır. En güvenli şekilde internet sitesi üzerinden üç adımda Mersin ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Mersin için ucuz uçak bileti alımlarında öncelikle bilet sorgulaması yapmanız gerekir. Bilet sorgulama işlemlerinde hareket noktasını, bilet saatini ve tarihini yazmanız gerekmektedir. Bu bilgiler sisteme girildikten sonra Mersin ucuz uçak bileti sorgula sekmesi tıklanmalıdır.

Mersin Ucuz Uçak Bileti Sorgula

Sorgulama yapılarak tüm kalitelerde ve tüm hizmetlerden Mersi en uygun fiyatlı uçak biletleri bulunabilecektir. Bulunan bu biletler için satın alma işlemleri ve rezerve işlemleri yapılabilmektedir. Sorgulanan biletlerin alınması için öncelikle kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Kimlik doğrulamasında sisteme girilecek olan telefon numarasına doğrulama kodu gönderilecektir. Mesaj yoluyla gönderilen doğrulama kodları tekrardan sisteme girildiğinde kimlik doğrulaması yapılmış ve bilet alım işlemlerine geçilmiş olunacaktır.

Bilet alım işlemleri 3D Secure güvenlik sistemi alt yapısında gerçekleşmektedir. Mersin ucuz uçak biletleri kredi karı ödemeleri ile veya banka havalesi EFT ile yapılabilmektedir. Bu ödemelerde hesap bileğileri görünmez ve hiçbir şekilde bir güvenlik zafiyeti oluşmaz.

3D Secure Güvenlik Alt Yapısı İle Satış Yapan Bilet Siteleri

Mersin ucuz uçak bileti alım işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda biletlerin tüm check in işlemlerini de yapabilirsiniz. Mersin ucuz uçak bileti alımlarından sonra biletleriniz kısa mesaj olarak veya mail yoluyla gönderilecektir. Bu belgeler uçak bileti niteliğinde olup içerisinde tüm bilgiler yer almaktadır. Aynı zamanda uçak biletleri akıllı telefon uygulaması olarak da gönderilmektedir. E – biletlerde çıktı almanıza gerek yoktur. Bilet alımlarından sonra biletlerinizi anında çekin yaptırabilirsiniz ve havaalanlarında saatlerce işlem yapmak zorunda kalmazsınız.

En avantajlı şekilde Mersin ucuz uçak biletleri alındıktan sonra ise Mersin hakkında bilgi toplanabilir ve bu bilgiler ile şehir turu daha rahat bir şekilde gerçekleşir. Mersin medeniyet ve kültür tarihi açısından oldukça geniş bir tarihe sahiptir. Bu yüzden de planlı bir gezi planı çıkarılmalıdır. Aksi takdirde şehrin tamamının gezilmesi imkansız olacaktır.

Mersin’de Kesinlikle Gezilmesi Gereken Tarihi Mekanlar

Cennet Cehennem Mağaraları; Narlıkuyu – Silifke yolu üzerinde bulunan bu karstik çökükler birbirilerine oldukça yakın mesafededir. Cennet mağarasının önünde asırlardır bozulmadan duran Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır. Kesme taştan yapılan bu kilise Hristiyanlık için oldukça önemli olan kiliseler arasında bulunmaktadır. Cennet mağarasının en derinlerine kadar inmek mümkündür. Cennet mağarasına bu kadar kolay şekilde inilebilirken cehennem mağarasına en sığ yerine kadar bile zor inilmektedir. Cehennem mağarasında Zeus’un yedi başlı ejderhayı tutsak ettiğine inanılmaktadır.

Astım Dilek Mağarası; 150 metreden fazla uzun olan sarkıt ve dikitlerin oluşturduğu bu mağaranın astım hastalarına şifa verdiğine inanılmaktadır. Yıl içinde yüz binlerce turistin akınına uğrayan Astım Dilek mağarası aynı zamanda tutulan tüm iyi niyetli dilekleri de kabul ettiği söylenegelmektedir.

Anamur Kalesi; Roma döneminden kalan birçok eserin sergilendiği bu tarihi kale aynı zamanda milattan önce kurulmuş olan Anemurium kent kalıntılarının da sergilendiği alan olmaktadır.

Eshab – ı Kehf Mağarası; Tüm dinler için ortak olan bu mağara yedi uyuyanların mağarasıdır. Her dinde anlatılan bu rivayete göre krallarının zulmünden kaçan 7 kişi bu mağaraya saklanır ve bir gece bu mağara da kalırlar. Fakat onlar için bir gece gibi geçen bu zamanda çağlar atlanmış ve yeni bir yüzyıl başlamıştır.

Mersin Mutfağı

Mersin mutfağı da doğu illeri gibi et üzerine kuruludur. Aslında bir Akdeniz kendi olan Mersin Adana ile yarışacak seviyede kebap tüketmektedir. Mersin kebabı oldukça farklı lezzeti ve farklı pişirilme özelliği ile kesinlikle tadılması gereken lezzetler arasında olmaktadır.

Mersin mutfağı denilince tabi ki akla ilk olarak tantuni gelir. Türkiye’nin hemen her şehrinde yapıla tantuni Mersin’de daha farklı yapılmakta ve lezzeti daha farklı boyutlarda olmaktadır. Mersin tantunisi kuşbaşı doğranmış etlerin saçta kavrulması ve özel dürümüne sarılarak servis edilmesi ile yapılmaktadır. Tantuni yanında da limon ve turşu servis edilmektedir.

Mersin cezeryesi; Havucun rendelenmesi ile yapılan Mersin Cezeryesi yöresel bir lezzet olmaktadır. Her damak zevkine uygun olan olağanüstü tadının yanında Mersin cezeryesi tam bir enerji deposudur. Özellikle gelişim çağındaki çocukların ve sporcuların kesinlikle Mersin cezeryesi tüketmesi gerekmektedir.

Mersine özgü olan Mersin Kerebeci özellikle ramazan ayında şehirde çokça tüketilmektedir. 7 gün boyunca özelliğini koruyan ve hiçbir şekilde bozulmayan Mersin Kerebeci uzun yol içinde uygun olmaktadır. Köfte şeklinde hazırlanan ve içerisine de fıstık atılan irmikten yapılan Mersin Kerebeci Çöven sosu ile servis edilmektedir.

Mersin’de Yapmadan Dönme

 • Gülnar bölgesinde bulunan Zeybe türbesi ziyaret edilmeden kesinlikle dönülmemelidir.
 • Mersin Mut bölgesinde Mut Kalesi, Yer Köprü şelalesi ve Alahan Manastırı kesinlikle ziyaret edilmeden Mersinden dönülmemelidir.
 • Karaekşi bölgesinde alabalık yemeden, Sertavul bölgesinde saç kavurma yemeden, Silifke kebabının tadına bakmadan, hediyelik zeytin ve kayısı ile muz ve yer fıstığı almadan Mersin’den dönülmemelidir.

Mersin’den Alınacak Hediyelik Eşyalar

Mersin hediyelik eşya anlamında birçok farklı seçeneği sunar. El işi oya örneklerinden tatlı ve yöresel tatlara kadar birçok farklı nitelikte hediyelik eşya alınabilir. Şehir merkezinde bulunan çarşılarda Mersin yöresine ait olan birçok el işlemesi, oya çeşitleri ve mersin tasvirleri bulabilirsiniz. Ayrıca Mersin’de birçok farklı desende ve tasarımda el emeği halı ve kilim örnekleri de bulabilirsiniz. Yörük kültürüne ait farklı kıl halılar ve duvar süslemek için kullanılan halıları da bulabilirsiniz. Mersin aynı zamanda muzun da ana vatanı olmaktadır. Mersin dönüşlerinde insanlar yüksek miktarda muz almaktadır.

Mersin’e Havayolu ile Ulaşım

Yurt içinde Mersin yolculuğu kesinlikle uçakla yapılmalıdır. Çünkü uçak ile yapılacak olan Mersin yolculuğu hem fiyat açısından hem de zaman açısından oldukça avantaj sağlayacaktır. İnternetten kolayca alınacak olan ucuz Mersin uçak bileti sayesinde en ekonomik şekilde Mersin’ ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin havaalanı şuan için yapım aşamasındadır. Bu yüzden de Mersin ulaşımlarında Adana havaalanı kullanılmaktadır. Adana’dan Mersin’e ise toplu taşıma araçları bulunmakta, özel transfer firmaları da ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda Adana Mersin arası özel taksiler ve Havaş da hizmet vermektedir.


Tokat - Mersin uçak bileti

En Ucuz Tokat Uçak Bileti Bizde

Ticaret anlamında oldukça başarılı bir grafik gösteren Tokat ilimize daha önce gittiniz mi? Tokat iline hiç gitmeyi düşünüyor musunuz? Geçtiğimiz yıllarda Tokat iline özel arabam ile gitmek yerine uçak ile gitmeyi tercih ettim. Gezi planı detaylarım tam anlamıyla değişti. Özel arabam ile gittiğim zaman yaklaşık yarım günümü feda etmek durumunda kalıyordum. Uçak ile gittiğim zaman ise hızlı, güvenilir ve tüm enerjimi bana bıraktı. Üstüne üstlük artık uçak bileti sandığınız kadar pahalı değil. Uçak şirketleri her geçen gün sayısı arttığı için firmalar arasında rekabet doğmaya başladı. Bütün havayolu şirketleri daha fazla müşteriye hitap edebilmek için ucuz uçak bileti satışı ayarlamaya çalışıyorlar.

Geçtiğimiz yıl kampanya dönemlerinde en ucuz Tokat uçak bileti satın almıştım. Sizler de sistem üzerinden bütün uçak biletlerini takip edebilirsiniz. Bu sayede en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. 21 gün önceden alacağınız biletler için ekstra ekonomik olduğunu hatırlatayım.

Tokat'a Ne Zaman Gitmeli

Tokat ilinde sürekli olarak yağış hakim olduğu için genellikle en sıcak aylarda gitmelisiniz. Tokatta en soğuk ay Ocak, en sıcak ay ise Temmuz olmaktadır. Temmuz ayını Tokat için gezi planları arasına ayırabilirsiniz. 21 gün önceden alacağınız uçak biletleri sayesinde daha ekonomik tatil planı yapmış olacaksınız.

Tokat Nerede

Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Komşu illeri ise şu şekilde dağılım göstermektedir. Kuzeyinde Samsun, kuzeydoğusunda Ordu, doğu ve güneyde Sivas illeri ile komşu olmaktadır. İlçelerinden Yeşilyurt ve Sulusaray İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Bu ilçelerde iklim ise biraz daha farklılık gösterir.

Tokat Tarihi

M.Ö 4000 yıllarından bu yana tokat gelişimini ve varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Tokat varlığını gösterdiği bu süreçte 14 devlet ve beyliği ağırlamıştır. Sulak vadilerin ve ormanlık alanların bol olduğu Tokat ilinin eski isimleri ise Komana, Kah-Cun, Dar-ün Nusret ve Sobaru olarak bilinmektedir. Her yıl gelişiminin üstüne biraz daha ekleyen Tokat ili 12 ilçe ve 77 belde ile günümüze doğal güzelliklerini korumayı başarmıştır.

Tokat İklimi ve Bitki Örtüsü

Tokat tam olarak ortada bir ilimiz olmaktadır. Karadeniz ve İç Anadolu bölgeleri arasında kalmıştır. Bu iki bölgenin iklimleri yer yer Tokat ilinde görülmektedir. Tokat'ın güney taraflarına doğru gidildikçe İç Anadolu iklimi görülmektedir. İç Anadolu iklimi ise biraz daha Karadeniz iklimine göre kışları soğuk geçmektedir. Yağışın bol olduğu bu memlekette her mevsim yağış görülmektedir. En yüksek sıcaklık Temmuz ve Ağustos aylarında en düşük sıcaklık ise Aralık ve Ocak aylarında görülmektedir. Yağış miktarı bol olan bu ilimizde orman ve bitki açısında oldukça zengindir. Tokat ormanlarında bozkır bitkilerine, fundalıklara ve çalılıklara bol bol rastlayabilirsiniz.

Tokat'ın Yöresel Lezzetleri

Tokat iline gittiğim zaman tattığım ve beğendiğim lezzetleri not almaktan çekinmedim. Sizler için beğendiğim lezzetleri aşağıya sıralayacağım. Sizler de bu yöresel lezzetler hakkında gitmeden önce fikir sahibi olursanız iyi olacağını düşünüyorum.

 • Güveçte Nohut
 • Bakla Dolması
 • BAT
 • Tokat Kebabı
 • Tokat Çöreği
 • Cevizli Bal
 • Tokat Sarması
 • Pehli
 • Erik Çiri
 • Güveçte Tokat Sarma
 • Kabak Kavurması
 • Madımak
 • Yavan Dolması
 • Tokat Mantısı

Tokat'ta Gezilecek Yerler

 • Ballıca Mağarası
 • Kaz Gölü
 • Sulusaray Kaplıcaları
 • Reşadiye Kaplıcaları
 • Sulusaray Antik Kenti
 • Mahpere Hatun Kervansarayı
 • Sulusokak Çarşısı
 • Tufantepe Baraj Gölü
 • Zile Kalesi
 • Niksar Kalesi
 • Ayvaz Parkı

Tokat Hediyelik Eşya

Tokat iline gittiğiniz zaman dönüşlerde eşinize, dostunuza ve sevdiklerine alabileceğiniz hediyelik eşyalardan bahsedeceğim. Bez sucuk, Ceviz, Tarhana, Tokat Bileziği, Çarık, Çemen, Kuşburnu Marmelatı, Tokat Yaprağı, Tokat Yazması, Zile Pekmezi ile Zile Leblebisi satın alabilirsiniz. Tokat ilinde daha çok atıştırmalık ürünler hediyelik eşya olarak kullanılıyor.

Tokat Havalimanı

Tokat ilinin gelişmesi ile birlikte 1995 yılında havalimanı açılmıştır. Tokat Havalimanı türü ise sivil olarak hizmet vermektedir. Asfalt pisti bulunan bu havalimanına Türk Hava Yolları ve Bora Jet uçakları çok sık iniş-kalkış düzenlemektedir.

Tokat Havalimanına Nasıl Giderim?

Tokat il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına taksi veya özel araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ise oldukça uygundur.  Ayrıca şehir merkezinden bazı uçak firmaları servis hizmeti de vermektedir.

 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! UcakBiletix.com'dan en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: